Freefox?

Zář
25
2006

Že se před časem Firefox přejmenovával z původního Firebird, to ví asi leckdo. Jak to vypadá, bude se ale muset Firefox přejmenovat znovu, tentokráte ovšem v některých Linuxovýxh distribucích.
Vývojáři Debianu byli požádáni Mozillou, aby přestali pro svou verzi Firefoxu používat název ‚Firefox‘. Tento název by mohli nadále používat za podmínky, že budou Firefox asociovat s jeho oficiální ikonkou (známá liška se zeměkoulí) a že bude Mozilla Corporation schvalovat VŠECHNY úpravy, které na Firefoxu Debian udělá.
Problém je ovšem v tom, že (i kdyby tolerovali zmíněné schvalování) Debian Firefox s jeho oficiální ikonou šířit nemůže, protože se z principu jedná o distribuci, obsahující 100% svobodný software, a licence na tuto ikonu je rozporu s těmito podmínkami (to ostatně není problém jen Debianu, oficiální ikonku Firefoxu z tohoto důvodu nepoužívá víc distribucí, včetně Ubuntu). Tudíž se v podstatě jedná o slepou uličku a jako jediná altenativa se skutečně jeví Firefox přejmenovat.
Objevují se různé nápady, jak by se měl tento browser v Debianu jmenovat. Jedním z nejrozumnějších je právě Freefox, ale navrhovány byly (nepříliš vážně) i škodolibější varianty jako Firesomething, FrigidBeaver nebo IceWeasel.

Nicméně je asi jen otázkou času, kdy to postihne další distribuce a především další produkty Mozilla Corporation.

Buďte první, komu se článek líbí.

Napsal(a) dne 25. 9. 2006 v 16:19
Kategorie: HW, SW a podobná verbež

Žádné komentáře »

RSS komentářů k tomuto příspěvku. Zpětné URL


Napište komentář

Používá systém WordPress | Styl: Aeros 2.0 z TheBuckmaker.com