Google+ Injector pro Operu

Čvc
21
2011

Uživatel XP1 z diskusních fór MyOpera.com (kterého jste si možná všimli i tady v komentářích) vytvořil korektnější verzi řešení pro zprovoznění funkčnosti notifikací z Google+ v Opeře. Je lepší v tom, že nevyžaduje žádné úpravy user agent řetězce, protože funguje tak, že do kódu stránky doplňuje části, které ze serveru Opera nedostává.

Svůj výtvor sdílí na serveru Github, kde máte možnost najít vždy nejaktuálnější verzi:

https://github.com/XP1/Google–for-Opera/

V současné verzi 1.03 je možné použít dvě alternativy. Jednak je k dispozici uživatelský JavaScript, k jehož fungování je ale třeba (protože Google+ je zabezpečená stránka) v konfiguraci Opery zapnout potenciálně nebezpečnou a tudíž defaultně vypnutou funkci, která umožňuje fungování uživatelských scriptů na zabezpečených stránkách:

opera:config#User%20JavaScript%20on%20HTTPS

Po jejím zapnutí (a restartu browseru) by měl script fungovat, pouze na vás při každém spuštění Opery během prvního načtení libovolné zabezpečené stránky vyskočí varování, že máte tuto funkci zapnutou a zda opravdu chcete pokračovat. Je to proto, že by některý uživatelský script mohl bez vašeho vědomí dělat věci, které po něm nechcete, takže byste na zabezpečené stránky pochopitelně měli pouštět jenom scripty, jejichž autorům důvěřujete, a Opera vás na to zkrátka stále upozorňuje.

Druhou alternativou je pak použití extension, kterou XP1 od verze 1.03 nabízí také. Ta zmíněnou volbu zapnutou mít nepotřebuje, ale místo toho je třeba po nainstalování této extension povolit v obrazovce správy rozšíření možnost její interakce se zabezpečenými stránkami (k nalezení pod ikonou klíče u dané extension a poté pod volbou Privacy, nebo taktéž po rozkliknutí tlačítka Privacy přímo v dialogu při instalaci extension). Dlužno podotknout, že u mě byla defaultně zapnutá. A pokud jako já používáte kvůli oddělení dvou Google účtů G+ v private tabu, můžete si zde rovnou zaškrtnout i volbu, která extension umožní komunikovat i s těmito taby.

Aktuální verzi scriptu i extension nejsnáze získáte kliknutím na velké tlačítko Downloads hned na odkazované stránce. Pokud chcete script, stáhněte si celý zdrojový balíček ve formátu tar.gz nebo zip, scripty v něm naleznete v adresáři User JS – zajímá vás .js soubor, ať už ten s aktuálním číslem verze, nebo naopak ten zcela bez verze, který je vždy totožný s nejaktuálnějším. Extension můžete přes zmíněné tlačítko Downloads nainstalovat přímo, stačí si místo stahování zdrojového balíčku vybrat níže v seznamu nejnovější soubor s koncovkou .oex a poté odkliknout, že ho chcete nainstalovat.

XP1 pak patří za jeho snahu velký dík.

Many thanks to XP1 for his great efforts. English version of this post coming as soon as I have more time.

5 lidem se článek líbí.

Napsal(a) dne 21. 7. 2011 v 04:03
Kategorie: HW, SW a podobná verbež,Návody

5 Comments »

RSS komentářů k tomuto příspěvku. Zpětné URL


Napište komentář

Používá systém WordPress | Styl: Aeros 2.0 z TheBuckmaker.com