Národní tragédie!

Zář
08
2011

Děje se to s až alarmující pravidelností – dojde k nějakému neštěstí, které se týká celebritních (nebo rádobycelebritních) osob, a okamžitě se vyrojí plačky, které, ačkoliv dotyčné znaly tak maximálně z televize, začnou bědovat nad tím, jaká se stala strašlivá tragédie, jak je to hrozné a jak je to zdrtilo. To celé za vydatné pomoci českých, tedy bulvárních médií (jiná tu bohužel už dávno nemáme). V dnešní internetové době se národní smutek šíří rychlostí světla a zamořuje v neuvěřitelných dávkách každé místo, kam se hnete. Všude se někdo okázale dojímá a pláče, protože „to je přece taková tragédie, tak mladý a umřel!“ V reakci na to se pak objevují další, kterým to celé přijde nechutně přehnané a nezřídka silně pokrytecké a přichází druhá vlna, jejíž členové často nešetří sarkasmy a cizí jim není ani černý, nezřídka až morbidní humor (respektive v mnoha případech bohužel spíše velmi rozpačité pokusy o něj, to si přiznejme), který je zajímavý tím, že je pro většinu lidí naprosto přijatelný až do chvíle, než se týká něčeho, co považují za nedotknutelné právě oni.

To se samozřejmě nelíbí „truchlící většině“, protože jak se opovažuje někdo znevažovat lidské životy, které byly právě krutou ranou osudu tak tragicky zmařeny, a nastává konflikt. Je pozoruhodné, jak málo mnohdy stačí k tomu, abyste byli někým označeni za cynika, idiota nebo odporné prase – například stačí, když se vám nelíbí způsob, jakým se k takové události naše slavná média staví a jakým odporným způsobem na ní parazitují. Netruchlíte s námi, nemáte v plánu vyjít druhý den na důkaz smutku vyjít v černém – jste prase! A ano, hádáte zcela správně – jsem jedním z oněch „internetových prasat“ (dneska několikanásobných), protože naprostou většinu „truchlících“ považuju tak leda za teatrální pokrytce a nijak se tím netajím. Jenže všem těmhle mravokárcům uniká jedna velice zásadní věc.

Vážení „truchlící“ – já jsem zcela jistě cynik a možná skutečně i prase, ale to jste vy sami taky a větší. Vy všichni, kteří jste dotyčného ani neznali a před čtrnácti dny jste si dost možná u televize s kamarády říkali, jak je ten člověk ale úplně neschopnej a ještě za to bere takový prachy, když vy byste to zvládli daleko líp. Vy všichni, kteří po internetu píšete srdceryvné vzkazy o tom, jak vám při té či oné zprávě vběhly slzy do očí, kdo nepláče, není Čech a o tom, jak je to celé strašlivé a nespravedlivé. Vy všichni, kteří jste nalepeni u televize, bez dechu čtete noviny (První fotky! Podívejte se na místo neštěstí!), sledujete napjatě zpravodajské servery (Sledujeme online! Letoun narazil do stožáru!) nebo na Facebooku zakládáte skupiny typu „nasbírejme společně milion podpisů na památku X“. Jste prasata, která nemají nejmenší ponětí o tom, co je ve skutečnosti pieta a úcta k mrtvým, i když se ctnostně stavíte do pozice ztělesnění lidskosti a soucitu. Protože ne ta vaše cynická prasata, ale právě a jedině vy jste důvodem, proč se každá taková smrt vláčí čtrnáct dní (a mnohdy i mnohem déle) médii, proč se z každého takového úmrtí udělá v médiích nechutná fraška, během které se na zemřelého a jeho příbuzné vyškrábne a poté patřičně rozmázne i ta nejbanálnější věc. Právě vy jste důvodem, proč skuteční pozůstalí a truchlící musí v době, která je pro ně jistě i tak velice těžká, sledovat v televizi každých pět minut dramaticky zpomalené záběry havárie či neštěstí, které je připravilo o ty nejbližší, a v každém stánku či na internetovém serveru z nich vidět obrovské barevné fotografie trosek a mnohdy i zohyzděných těl. Je to vaše zásluha, vás, kteří se tak ochotně dojímáte nad jakoukoliv tragédií, která je zrovna někde na světě „po ruce“, protože právě vy jste, ať už si to uvědomujete nebo ne, těmi nejvděčnějšími zákazníky mediálního cirkusu – právě kvůli vám se točí a sahá ke stále větším a větším zrůdnostem ve snaze uspokojit vaši tak ctnostnou touhu po hromadném truchlení. A právě z vás je těm skutečným pozůstalým zle přinejmenším úplně stejně jako z nás prasat, byť si to bezpochyby nepřipouštíte. My jsme možná cyničtí idioti, co odmítají ronit krokodýlí slzy nad smrtí jedné rádobyslavné osoby, zatímco těch třicet dalších, co zemřelo společně s ní, nikoho ani trochu nezajímá, protože pro cílovku nebyli dostatečně významní a v novinách se o nich příliš psát nebude. (O živelných pohromách či válkách s tisícovkami anonymních mrtvých ani nemluvě – byť, a je to možná k nevíře, i v nich umírají mladí lidé a i po jejich obětech zůstávají manželky či malé děti.)

Vzpomeňte si na to, až zase budete příště při nějaké další smutné události, jakých je zkrátka kolem nás pořád dost a patří bohužel ke každodennímu životu, jakkoliv se nám to z pochopitelných důvodů nelíbí a připadá nám to nefér, a nevyhýbají se tedy ani známým osobnostem, teatrálně slzet a zapalovat svíčky na památku lidí. Pokud to máte potřebu udělat (což někteří jistě mají a není na tom v žádném případě nic špatného), tak to dělejte mlčky a s úctou, která k takovým situacím náleží a která je na světě mnohem déle než Facebook, Blesk či TV Nova, byť se to může zdát neuvěřitelné, a fungovala celou tu dobu bez nejmenších problémů. Čím víc a okázaleji se nad takovými událostmi budete mít potřebu dojímat, tím větší lejno rozpatláváte po památce člověka, který pro vás byl podle vašich vlastních slov tak výjimečný a vzácný a kterého chráníte před námi, cynickými prasaty, jimž se právě takové chování ani trochu nelíbí i přesto, že k dotyčným zesnulým nemáme žádný vztah. Jestli se k věci postavíte s úctou nebo se smutečním avatarem na Facebooku je opravdu čistě a jenom na vás.

A samozřejmě – byť jsem nikoho z těch několika desítek lidí, jejichž nehoda mne k napsání tohohle textu vyprovokovala, ani v nejmenším neznal a do dnešního dne jsem jejich jména zřejmě nikdy neslyšel, upřímnou soustrast všem pozůstalým. Jakkoliv si to tu asi nikdo z nich nepřečte.

Edit: V komentářích jsem se mimo jiné dozvěděl, že „kdyby autor nebyl dement, tak by věděl, že podobná událost se stala v naší historii poprvé“. Neočekával bych asi od takového komentujícího, že pochopí skutečnost, že tenhle text vlastně až tak není o jedné konkrétní události. Nicméně i pokud ho na ni vztáhneme, tak je otázka, kdo z nás by měl právo toho druhého urážet poznámkami o neznalosti. Já jsem sice dement a hokejový dvojnásob a k obojímu se s klidem přiznávám, ale přesto vím, že se takováto konkrétní událost, která vznik tohoto textu bohužel inspirovala, stala bohužel v minulosti už dvakrát, v roce 1948 a v roce 1956. Tehdy pravda ale nebyl Facebook, takže o tom dnes už neví nikdo kromě těch, kteří hokejem skutečně žijí (a od jednoho takového jsem se záhy po oznámení včerejšího neštěstí tuhle informaci dozvěděl – bez zbytečného patosu či hysterie, mimochodem, přestože právě dotyčný by na ně měl z osobních důvodů mnohem větší právo než naprostá většina jiných).

Edit2: Jeden tematický odkaz – Svaz vystaví rakve s hokejisty na Staroměstském náměstí Velmi pietní. Vietnamské stánky se sádrovými trpaslíky a kašpárkovskými čepičkami v barvách trikolóry budou po dobu trvání celé akce přesunuty o padesát metrů vlevo. Přímo na místě čepujeme desítku i dvanáctku.

171 lidem se článek líbí.

Napsal(a) dne 8. 9. 2011 v 01:48
Kategorie: Absurdistán,Featured,MM,Osobní

259 Comments

 • padlock napsal:

  Amen. Kde to mohu podepsat ?

 • sadnessineye napsal:

  Dívám se na to stejně. Už jsem dostával pocit, že jsem nějaký divný, když mě tahle tragédie nechala naprosto chladným. Nemám ve zvyku truchlit za smrt cizích lidi, každou sekundu jich umře docela dost. A kdybych chtěl být opravdu spravedlivý a nad každým mrtvým brečet a držet smutek, nedělal bych v životě nic jiného.

 • Hadascz napsal:

  Pod toto se rád podepíšu.

 • apin napsal:

  To je velmi přesně napsané. Až se skoro bojím toho, jak se mediální tlak při podobných událostech bude v budoucnu zvyšovat…

 • shrap napsal:

  Fajn, tak ste je neznali a jejich smrt vas nechava klidnymi. Ja zase neznal Amy Winehouse a taky se mi jeji smrt vubec nedotkla. Ale spousta lidi (predevsim hokejovych fanousku – a ze jich je v nasi republice dost) je znala (ano, z televize, ze zapasu) a meli k nim nejaky vztah. Troufnu si rict, ze konkretne k temhle trem velice pozitivni, protoze to proste byli fajn lidi (videl sem nekolik dokumentu, kde clovek muze nakouknout hloubs do nitra toho hrace a tak trosku poznat, jakej je to clovek). A tyhle lidi (fanousci) pak truchli a davaj to najevo (na FB, v diskuzich, zapalenim svicky …) Co je na tom spatnyho nebo snad pokryteckyho? Kdyz mi zemre nekdo v rodine, tak se taky s rodinou sejdu a truchlim. Kdyz ze zabije spoluzak, sejde se zbytek tridy a davaj si navzajem najevo, jak je to zasahlo. To je snad naprosto prirozeny. A kdyz teda zemre nekdo, koho znalo tisice lidi, tak se holt nesejdou v hospode, ale na FB, a davaj najevo, ze je to zasahlo a ze souciti s rodinou. Stejne jako davali najevo, kdyz se vyhral zapas nebo mistrovstvi. Takze ty kecy o pokrytcich si strcte nekam. Pokud se vas ta tragedie nijak netyka, tak na ni proste nereagujte (stejne jako kdyz zemre nekdo v rodine nekoho z ulice, koho ani neznate). A uz vubec nechapu, proc lezete na stranky blesku a novy a postujete tu jejich nechutny titulni stranky. Clovek, co se chce dozvedet informace (jako treba v prvnich minutach, kdy jeste nebylo jisty, jestli i nasi byli na palube), tak si je dohleda na serioznich serverech ci jinejch informacnich kanalech (twitter, ct24 apod.) Takze az zase priste spadne naky letadlo a budou v nem OPRAVDU skveli kluci, o kterejch ste do ty doby neslyseli, proste tu zpravu ignorujte, diky.

 • Lenka napsal:

  Přidávám další amen a podpis. Ta událost mě nenechala chladnou. Ale to tóčo kolem je překroucenost. Bohužel to do překroucených životů naší „společnosti“ sedí.

 • Jay-Roh napsal:

  nemohu nesouhlasit – naprosto výstižné!

 • Zaatharen napsal:

  Proto je byla moje reakce asi takováto: https://www.facebook.com/event.php?eid=262941127059527

 • Michaela napsal:

  …A tak otevrene pujdeme jedni proti druhym a vytvorime tak masovou nenavist truchlicich proti netruchlicim. Vyborny napad!

 • tupe stado napsal:

  Dnesna doba je fakt hrozna, na internet moze prispievat kazdy a clovek potom musi citat podobne grcance ako tento clanok, od ludi, ktori si zial myslia, ze oni su ti jedini co pouzivaju mozog a vsetci ostatni su tupe stado. btw nevidim ziadny rozdiel medzi hyenizmom formou zalozenia fb skupiny a hyenizmom formou podobnych prizivujucich sa clankov ako tento…

 • Veronika napsal:

  Nemam tušení, kdo je autorem těchto stránek, respektive tohoto textu, ale evidentně nějaký zabedněnec, který vůbec nemá ponětí, co se kolem něho děje.. I kdyby nesledoval hokej, nebyl fanoušek, tak tyto jména slyšet musel, je jich všude plno a to nemluvim o tom když se hraje třeba mistrovství.. Takže tady se spíš nabízí otázka, co vy jste zač, že vás to nezasáhlo. Holt nás hokejové fanoušky, kteří jsme hokejoví kluky znali, byť jen z televize, tak nás to zasáhlo a dost a tak se to nestydíme dát najevo!!!! Například na stránkách facebooku.A navíc si myslim, že pozůstalí rádi uvidí jak jsme měli kluky rádi! A to že je označujete za rádoby slavné osoby mě naštvalo snad nejvíc. Oni totiž byli slavní!!!
  Takže když jste buran a nezasáhlo vás to, tak mlčte!! díky!

 • shrap napsal:

  Tak zase nerad bych, aby se to tu vyostrilo v nadavani a osocovani. Zkratka nekoho to zasahlo, nekoho ne. Kazdy ma svym zpusobem pravo ignorovat hokej a neznat ceske hrace. Jde spis o to, aby tito „ignoranti“ (a ac mi to asi bude malokdo verit, nemyslim to nijak hanlive) nechali zbytek naroda v klidu truchlit a nepodsouvali jim neustale, jak je to pokrytecky a trapny a buhvi jaky. Pro me za me si zalozte skupinu „tragedie v Jaroslavli me nechava naprosto chladnym“ a uzivejte si to tam se vsema ctyrma clenama …

 • MAR napsal:

  Naprostý souhlas se Shrapem. Jediné, co je na 100% jisté, je, že až zemře „Case“, neobjeví se o tom zpráva vůbec nikde.

 • Filip napsal:

  pozůstalí to rádi uvidí ? to snad nemyslíte ani vážně … ti lidi vůbec nejsou zvědaví na nějaký vaše skupiny…nebo si snad myslite že paní Rachunková a Marková běžela včera večer na Facebook podívat se kolik máte členů ve skupině ? :)
  Podle toho co ste sem napsala je asi smrt slavného něco víc než normalního člověka..

  PS: sem velky sportovní fanda a jednoho z nich sem znal dokonce osobně..lidi nebudte ovce :)

 • Michaela napsal:

  pridavam pro pana Case, aby se trosicku poucil, proc napr. lide tyto lidi znali :)
  http://www.youtube.com/watch?v=KeMlrVtDVYA&feature=share

 • Veronika napsal:

  to Filip: Ne, smrt je stejná, ať jde o jakéhokoli člověka, to jste si špatně vyložil.. Tady jde spíš o to, že tyto kluky jsme všichni (teda doteď jsem si myslela, že všichni) znali..
  A rozhodně si nemyslím, že se pozůstalí vrhnout na net a budou sledovat kolik měla jaká skupina členů, ale donese se jim to a pak budou potěšeni, že to nezasáhlo jenom je… I když se to samozřejmě nedá srovnávat. My je neznali osobně, nebyla to naše rodina.
  Prostě se to nemělo stát!

 • LUP napsal:

  a vy nemáte vlastní názor a mozek abyste tohle všechno hodil za hlavu, když je vám nějaká smrt tak hrozně jedno? To o tom musíte ještě psát článek? pak se stejně na té smrti přiživujete jako ty bulvární média…takže docela ubohost :/

 • Aye napsal:

  S clankem naprosto souhlasim. Je samozrejme strasne kdyz lide umiraji v katastrofach, ale denne po celem svete jini lide z ciste zle vule zabijeji deti, zeny a nevinne lidi. Nejak nevidim ze by FB byl plny skupin o obetech terorismu, hladu, HIV, valek a dalsich krasnych veci. Kdyby to bylo letadlo s turistama tak si 3/4 tech truchlicich pokrytcu ani neotevre ten clanek na novinkach. Ale nejvic me na tom bavi jak vsichni brecej ze „nam umreli 3 hokejisti“. Tech zbylych 40 lidi, z nichz vetsine bylo kolem 20 let, to je asi vzduch a vubec jich neni skoda, ze? No a na zaver jeden cernej:

  „Asi je na to ještě brzo…ale je vidět, že rusové mají v létání stále ještě hokej.“
  „Aspoň že Slovákům jsme to natřeli 3:1.“

 • Lucu napsal:

  Hezky napsáno, musím uznat, že na tom něco je- když se to propírá jakou dobu, tak z toho mají pozůstalí akorát stresy. Stejně tomu bylo při nehodě „u svodidel“. Zůstala zde spousa mých známých, ale nejvíce se k nehodě hlásili lidé, kteří nikoho z nich neznali. Přesto, že jsem z hokejistů nikoho neznala, mě havárie letounu zasáhla. Od malička jsem fandila hokeji ( mě zase nechává chladnou fotbal)a nebyl snad zápas, který bych vynechala, ale přes to, že jsem nikoho osobně neznalami přišlo, že se smrtí mně tak známých hokejistů odešly mé vzpomínky. Každý nemusí někoho znát dokonale na to aby mu bylo líto, že už nežije. Přeju rodinám a přátelům a hlavně klukům samotným, ať i přes tu snahu médií z jejich neštěstí vytřískat co nejvíce, aby došli pokoje!…Jinak musím souhlasit s Michaelou a Shrapem- si myslím, že je zbytečné psát takové články, protože vaše postřehy burcují ty, kteří to upřímně prožívají více než vy a pokud opravdu o toto téma nemáte zájem, tak na něj nereagujte. Dáváte tím akorát prostor pro nesouhlasné diskuse ;-)

 • shrap napsal:

  pro Aye a dalsi:
  kdyz se ti zabije nekdo z rodiny v autobuse plnym 40 lidi, tak budes taky brecet pro ty ostatni? Ne, budes brecet pro toho svyho pribuznyho a pak mozna tak nejak z povinosti si reknes „no, a chudaci i ty ostatni, a jejich rodiny“, ale uprimne ti to bude jedno. A je to tak naprosto prirozeny.

  ad cernej humor: nemam nic proti cernymu humoru, dokonce v tech dvou vetach ten „vtip“ vidim, ale nejak mi to na rtech usmev nekouzli … asi je to prilis brzo

 • zuza napsal:

  A co potom světová mánie po srmti Michaela Jacksona? Smrt dalších a dalších slavných osobností. Po každé je zde kupa hromadných zapalování svíček či tisíce článků nebo skupin a příspěvků na Fejsbuku. Věc je ta, že smrt toho či onoho zasáhne určitou skupinu lidí (fanoušků).

  V tomto případě se jedná o kluky z národního týmu, kteří pro český tým udělali hodně a byli to skvělí kluci. A fandů českého hokeje je nespočet. Je to přece národní sport, jsme v tom jedni z nejlepších na světě. Je to jedna z mála z věcí na kterou jsou češi pyšní. Tak proč by lidé nemohli projevit soucit, úctu hromadným zapalováním svíček, připomínáním slavných gólů na youtube, facebooku apod.

  Věc druhá je ta moc médií, bulváru, která jen připomíná rodinám zemřelých tuto smutnou událost. Prostě parazitování na smrti druhých je hnus velebnosti.

  Btw. nevydělávali lidé tento týden na 65. narozeninách zemřelého Fredyho???

  Jen tak na upřesnění, ani z nich jsem osobně neznala, ale vím, že spousta mých přátel znali Káju Rachůnka…tak se mě to dotýká i tímto směrem jako rodilou Zlíňačku, thats all.

  Asi tak dámy a pánové.

  Z.

 • zdenča napsal:

  Svatá pravda.. a moc pěkně řečeno!

 • operator304 napsal:

  To jsi napsal hezky… az se mi samotnemu nechce verit, ze ti neco takovyho mam potrebu napsat…

 • ifa napsal:

  Výplod chorého mozku… Chápu, že člověk, kterej má stopadesát kilo a když kopne do míče, tak si zlomí nohu, že napíše takovouhle kravinu. Vyžaduje odstup a sám je zaujatej. Tenhle článek je výplodem závisti, protože až tohle tlustý prase chcípnbe, tak o tom nikdo nenapíše ani čárku. Dále, kdyby autor nebyl dement, tak by věděl, že podobná událost se stala v naší historii poprvé…

 • Janina B. napsal:

  Na jedno diskusním fóru jsem se setkala se dvěma příspěvky, které si myslím, že mluví za vše:

  1. „At se nam to libi nebo ne, tak i medialne znamy osobnosti se virtualne stavaji tak trochu nasimi znamymi, jsou pro nas zkratka realnejsima lidma, nez kdejakej anonymni John Doe z druhyho konce sveta…“

  2. „Já vám nevím, ale že člověk truchlí jen kvůli něčemu, co pro sebe považuje za důležité, mi přijde naprosto v pořádku.“

  Víte, já osobně kluky taky neznala. Jenom z televize, z novin nebo z doslechu. Ale český národní tým a MS v hokeji pro mě každý rok moc znamená. Strašně se na něj těším a nevynechám jediný zápas. A když to nemohu sledovat naživo, nechávám si to nahrát na video! Diskutuju každý rok na fórech, sleduji zprávy na ČT ze studia MS. A hlavně si s kamarády pokaždé užívám tu euforii ze vstřelených gólů a krásných akcí na ledě. A ještě dlouho po mistrovství se vracím k různým zprávám, videím, nebo jen tak vzpomínám na uplynulé ročníky. Mistrovstvím světa žiju od té doby, co jsem nějaký hokej začala vnímat (1997). A Pepa, Karel a Honza k tomuhle všemu prostě patřili, stále patří a patřit budou.
  Tak co je tak strašně nepochopitelného na tom, že je mi smutno z toho, že už nikdy se z komentátorské lože neozve něco jako „Ano, a Marek to opět dokázal“, „Výborně, Vašíček potvrdil svoji všestrannost“ nebo „Rachna-kachna, vítej zlatý hattricku“.
  Ale co už… stejně tak, jako vy neuvěříte mně a tisícům dalších, že náš smutek není tyjátr, že ty svíčky nepálíme jenom tak naoko a že ty slzy, co máme v očích nejsou jen tak, pro efekt, tak neuvěříme my vám, že byste to kdy mohli, chtěli, nebo se snažili pochopit.

  Buďte si v opozici, to vám nikdo nemůže a snad ani nesmí upřít. Ne každý žije hokejem. Ale proboha, bylo nutné napsat zrovna tohle? Jak říkám, ne všichni jsme pokrytci, kteří brečí jen proto, že se brečet má.

 • Lucu napsal:

  ifa: to neni uplně pravda- sice to nebylo česko ale za československa havarovalo letadlo s šesti českými reprezentanty( Jarkovský, Pokorný, Šťovík, Švarc, Troják a Stibor)…

 • Kobe napsal:

  Sharp: Naprostý souhlas ! Lépe bych to nenapsal..

 • shrap napsal:

  Kdyz tak o tom premejslim, Case je ten typ cloveka, co loni po finale mistrovstvi sveta psal na twitter neco ve smyslu „on se zase hraje nakej ten hokej nebo co?“, cili hokej ho nezajima ani v dobrych, ani ve zlych casech. Ale v obou pripadech ho prudi medialni masaz na dane tema a pak vznikaji podobne clanky. Co se medii tyce, tak to chapu. Nechapu ale, proc do toho taha i nas, fanousky hokeje (a hokejistu) …

 • z napsal:

  az na to ze Trojak bol Slovak

 • sadnessineye napsal:

  Pro zuzu:
  Nejsem fanda hokeje, hráče jsem neznal, proto nemám důvod truchlit. Ale pokud bych je znal a tahle událost by mě zasáhla, rozhodně bych smutnil sám. Hromadné a veřejné projevy smutku vypadají směšně a možná i trochu falešně.

 • Martin napsal:

  shrap: naprosto souhlasím

 • Petr napsal:

  To jsou hovna…až pujdeš do kytek ty chytrolíne, tak to nezaregistruje ani tvoje rodina…tebe škoda nebude…

 • pan tau napsal:

  pane, kdyz nekoho znam muzu ho mit i rad a pak truchlim, kdyz nekoho neznam tak ho nemuzu mit ani rad a proto netruchlim maximalne muzu projevit litost…

 • Ghandi napsal:

  Janina B. Hezky napsané. Já sám se stejně rád jako ty dívám na hokej. Rád si na youtube pouštím klipy ze starších zápasů. A věřím, že je ti upřímně líto těch co zemřeli. Mě ta zpráva taky zasáhla, ovšem jsem sám k sobě natolik upřímný abych si přiznal, že můj smutek není ani vzdáleně srovnatelný s tím, co teď prožívají rodiny a skuteční přátelé zesnulých hokejistů.
  A ptám se sám sebe, kdo jsem abych někam psal, jak moc je mi smutno, když vím, že tam venku jsou lidé kteří právě přišli o svoje nejbližší, kdežto já si, za nějaký čas, na ně už ani nevzpomenu, stejně jako jsem si na ně nevzpomněl v době, kdy ještě žili, ale nehráli zrovna nějaké důležité utkání za národní mužstvo.

  Ještě jednou díky za pěkný příspěvek který ve sračkách typu Ifa, LUP a MAR vyniká svojí procítěností a absencí jakékoliv nevraživosti.

 • Lucu napsal:

  Z: psala jsem, že to bylo za československa tzn., že se neřešilo čech nebo slovák;-)…ale i teď všichni češi připomínaj i Demitru, který tam zůstal taky a neřeší se slovák x čech…prostě československý hokej….

 • Měr. napsal:

  Kolik z vás třeba jenom doma zapálilo svíčku a kolik z vás jenom něco napsalo na jakoukoliv sociální síť?
  Nejsem žádnej extra fanoušek,ale tu svíčku jsem zapálil bez keců a nějakých statusů.

 • M.M. napsal:

  Myslíte si jak jste chytří né-li psychologové, ale pravda je taková že zabedněnci jste vy, co nutíte a podsouváte lidem svoje rádoby chytrý názory, jen proto že jste ignoranti! A navíc jste takový zabedněnci, že si ještě myslíte, že je to tak správně! Tito lidé byli významní, a v jejich životech hráli několik rolí, manželé, otcové, synové, hokejový hráči, čímž zasahovali do životů mnoha lidí a každý si se s nimi podle toho rozloučí. Nemusíte srovnávat vaše životy s jejich životy. Protože Vás můžu ubezepečit, že až vy odejdete z tohodle světa, smutek opravdu nebude tak obrovský… možná, že si nakonec ani váš soused nevšimne! Čímž se vám jistě splní váše poslední přání!
  Navíc máte pravdu manželky asi neletí na facebook kouknout se jak byli oblíbení, ale jednoho dne se podívají a budou vědět jak moc můžou být na životy schvým manželů hrdé…. Což vám nikdy nedojde, protože jediný co vidíte je 5 metrů před sebe a tam váš obzor končí! Užíte si tu vaší bublinu a rádoby pocit zajímavosti s odlišností názoru. Já osobně jsme ráda, že aspoň něco je na světě ještě správně … Radovali jsem se veřejně na FB když jsme získali zlato a tak se veřejně loučíme s hvězdami a prostředníky, kteří nám tuto radost dopřáli cítit a prožívat… Tomu se říká respekt a úcta! Každý ať si prostředek k vyjádření soustrasti najde sám! Stejně jako vy jste si našli svůj prostředek jak pomluvit národ, který drží spolu! Pokud chcete pomlouvat média a házet nás všechny do jednoho pytle, pak tady vidím jen jediného omezence, který opravdu nevidí dál než na špičku vlastního nosu… Hezký den

 • Ghandi napsal:

  2z: Až na to že to všichni byli Čechoslováci, což Lucu výslovně zmiňuje. Proboha.

 • :) napsal:

  Zato Aničku znali všichni :D

 • Ghandi napsal:

  @Lucu: aha jsi rychlejší .. sry.

 • Cardova napsal:

  Smutný to národ, pro který jediným vrcholem národní hrdosti je mistrovství v hokeji jednou ročně…

  Kluky jsem neznal, viděl jsem je JEN v televizi – RIP a upřímnou soustrast pozústalým. A to je tak všechno co múže a měl by člověk dělat a k tomu říct.

  BTW kdyby spadlo letadlo jen čistě s cizím hokejovým týmem, nebo s obyčejnými turisty mělo by to prostor minuti a patnáct vteřin před zvířatky na TV Nova a všichni dnešní podržtruchlící by spokojeně spinkali a ráno si vařili své teplé kakao.

  BTW2: Celá otázka je o hodnotě lidského života. Život mladého táty hokejisty, je pro média – nás více než život mladého táty posunovače Pepy z Depa, který si nevšimnul lokomotivy, Je nebo Není?

  BTW3: Import demokracie do Libie stál cca 30 000 životú, máte za každého mrtvého z této bezpečnostní akce – jedné z mnoha doma taky zapálenou svíčku nebo si ten nadpis v novinách přečtete a jdete rovnou na sport?

  Špatně je mi z lidí, kteří vyzdvihují život někoho před životem druhého, z medialních mrdek, pokrytcú a vlastencú kteří si České vlajky zajdou koupit k vietnamcúm jen před soubojem o puk. Vaše RIP a soustrast je na místě, ale blitky o tom, že jste ze Zlína a mrtvý byl taky jsou neskutečným mindfuckingem. Kolik Zlíňákú se zabije na cestách ročně? Taky za každého z nich organizujete smuteční pochod?

  Přemýšlejte

 • Ghandi napsal:

  @M.M. Respekt a úcta je něco co ti evidentně uniká. Radovala jsi se veřejně když jsme získali zlato? Super. A přišla jsi na letiště taky když český tým vypadl ve čtvrtfinále? Kde byla tehdy tvoje úcta a respekt?

 • repley napsal:

  Tak pod toto se rád podepíšu. Pozůstalým upřímnou soustrast a Vám ostatním: alespoň trochu úcty pro pozůstalé.

 • Susie napsal:

  Tak s tímhle vůbec nesouhlasím!!

 • Lucu napsal:

  Ghandi: moc hezký. Jde opravdu jen o respekt a úctu pro někoho ti lidé prostě něco znamenali. Nějakýho „Pepy z depa“ prostě není, pze jsem ho neznala a moje dětství a dospívání vůbec se neváže na vzpomínky s ním!…Chápu jak to Cardova myslí, chce jim dát pokoj a nechat je odejít v klidu.média to ženou do neuvěřitelných sfér což je až nechutné, ale to my neovlivníme… a to, že někomu bude líto, že už nejsou s námi lidé, kteří pro nás něco znamenali prostě neovlivníš a každý svůj zármutek projevuje jinak…a blbost je to odsuzovat!…Jak mně chybí Matuška a taky jsem ho osobně neznala…

 • Zuza napsal:

  @Cardova a všem

  Český národ je bohužel hrdý jen při získání cenného kovu při sportovních utkáních s tím souhlasím.

  Já jsem teda hrdá, že jsem češka a něměnila bych za nic.

  Ale tahle debata není o české hrdosti, tady jde o že se tu „hádáme“ dva tábory (svíčkaří a cynická prasata) vlastně o velmi citlivé události, která zranila hlavně ty nejbližší.

  Každý ať vzdává zemřelým slavným či neslavným hold jak chce a nechme je na pokoji. Veřejně na síti, tiše zapálením svíčky či ingorováním.

  Je mi jedno, zda umřel Lojza z horní dolní nebo slavný Michael, každý z nich žil jiným životem, dokázal něco jiného. Jednoho z nich znaly miliony a druhého pár desítek lidí. Jejich památku uctili jejich rodiny či přátele stejně.

  Nemůžu říct že rodina Lojzy z horní dolní to měla lehčí, protože se to mediálně nerozmazávalo. To je přece blbost. Trpěla stějnou měrou (no měřit se to moc nedá) jako rodina slavného Michaela.

  Takže lidi, nechce to být. Už toho bylo dost.

 • Lee_loo napsal:

  Blbečku… neříkej, že nikdy v životě si nebyl pyšnej a hrdej na to, že nějaká malinká země „nakopala prdel“ Rusům, Amíkům a podobným světovým velmocím… že ani jednu malinkatou chvíli si těm klukům (popř. i jiným sportovcům) nezáviděl… že si nikdy neměl husí kůži ze záběrů z Nagana nebo z dob komunismu, kde tito hrdinové a jejich předchůdci ukazovali celým čechám, že ani SSSR neni všemocné a vlévali všem do žil sílu a chut dál bojovat a žít ve svobodě?!

 • Zuza napsal:

  @Lee_loo: hezky pěkně… souhlas..:)

 • Roman H. napsal:

  Tenhle článek vnímám jen jako pokus o strhnutí pozornosti na svoji osobu a jenom další živení toho tolik autorem opovrhovaného mediálního cirkusu…Každá smrt je tragédie ale ne každá tragédie je stejně veliká…řekl bych autorovi jen jedno vyrovnejte se s tím že život není fér a my nebudeme muset číst tyhle odstavce plné „moudrostí“ …

 • Tomas napsal:

  Tak tenhle prispevek absolutne nechapu, autor je mozna opravdu cynik, ale taky je nejspis asi citove zaostaly a ocividne egoisticky. Proc cpes lidem tvou pravdu, to ze kdyz nekdo napise na facebook jak je to strasne a chce se mu brecet, nemusi znamenat ze to tak neni… spousta lidi to tak bohuzel i citi… nedokazete to pochopit? Vsechny prasata hazete do jednoho pytle a pritom nejvetsi prasata jste vy, kdyz vas to vlastne nezajima a vpodstate zajima… zamyslete se… a nebo se bezte smat lidem, kterym je to opravdu lito jinam…

 • Aannicka napsal:

  naprosto geniální…lépe bych to nenapsala:D

 • karel napsal:

  Tezko rict co je patetictejsi, jestli prehnana dramatizace ze strany medii a lidi nebo zbytecne, levicove zabarvene clanky jako je tento. Osobne se vsak priklanim k druhe variante..

 • Ghandi napsal:

  2Tomas: Ano je vidět, že to skutečně absolutně nechápeš.
  Hodně jsem se zamyslel .. hlavně nad tím co znamená věta „Vsechny prasata hazete do jednoho pytle a pritom nejvetsi prasata jste vy, kdyz vas to vlastne nezajima a vpodstate zajima“.

 • Enter67 napsal:

  Při pohřbech je většinou taková tichá poklidná a smutná atmosféra, naprostá většina zúčastněných lidí mlčí a tiše slzí. Při internetových pohřbech slavných 100.000 lidí řve, jak je to hluboce zasáhlo a dalších 100.000 lidí řve na ty první, že jsou pokrytci. Ve skutečnosti jsou všichni hulváti – památka zesnulých se dá uctít tiše, klidně, mlčky, ve svém srdci, ne tím, že vyřvu na net, jak je mi těžko, nebo tím, že napíšu jinému, že je pokrytec. Jste všichni stejní.

 • Wendigo napsal:

  Jaký hokejisti? To už jsme zas mistři? Hoši, děkujeme!

 • Dway napsal:

  A přesně tady tohle se mi od včerejška honí hlavou… Jen jsem to nedokázal tak dobře popsat.

 • ich napsal:

  Díky za reálné zhodnocení všeho toho patosu.

 • Bouchi napsal:

  karel: Zajimalo by me, proc ze je tento clanek levicove zabarveny.

 • Bebe napsal:

  Autor článku sa ani nepodpísal, fasa. Takže plné ústa morálky, a sám je zbabelec. Ale iné som chcela napísať:
  Aj tento článok mi opäť potvrdzuje „národnú“ povahu bratov Čechov – absolútny, hnusný, donebavolajúci CYNIZMUS a SKEPSA. Budú brechať, a budú. Frflať, až prehnane kriticky komentovať, ako sa všetko urobilo ZLE, a zrejme len dotyčný autor kecov (teraz myslím úplne každého kecala), je ten „vševedko“ svetový.
  Milý autor článku (rada by som Ťa aj menovala, ale z dôvodu vysvetleného v prvých dvoch vetách tohto príspevku – nemôžem): patrne si zabudol na niečo, čomu sa hovorí úcta k známym osobám. Uvedom si, prosím, že známe osoby niečo DOSIAHLI. A poväčšine pre ľud a národ, keďže sú ZNÁMI, resp. SLÁVNI. Preto by bolo úplne odľudské nesmútiť za ich stratou. To absolútne nemá s cynizmom, o ktorom sa vyjadruješ nič spoločné. Mám na mysli to, že si úplne vedľa, keď sa snažíš porovnávať hrušku s jablkom – veď predsa smútok za osobnosťou NEVYLUČUJE nesmútenie za inými ľuďmi, NEZNAMENÁ to opovrhovanie smrťou „anonymných“ ľudí. Toto si uvedom, a nabudúce sa predtým, než niečo napíšeš, zamysli a „sklidni“. To Ti vrelo odporúča občanka Vášho susedného štátu – SR – „Bebe“.

 • boood napsal:

  Napsáno zbytečně útočně (neškodil by větší nadhled), myšlenka ale skvostná.

 • HugoR napsal:

  2karel: Tak nevim co je vic levicovy.. Ten clanek nebo Vas nazor… Clanek spise povazuju za uznani kozervativnich hodnot a to mi s komousema nejak nesedi… takze se spis priklanim k druhe variante

 • jvoza napsal:

  S autorem bohužel zásadně nesouhlasím. V roce 2010 jsme se na MS v Německu stali mistry světa a celý turnaj měl několik menších příběhů. Např. příběh Karla Rachůnka, který dal v semifinále 7 vteřin před koncem vyrovnávací gol. Kdo nedělá žádný sport, nedokáže si představit, kolik nadšení v tu chvíli člověk (ať už hráč, nebo fanoušek) cítí (toto je důležité pro mou pointu). Ve přibližně stejné době se mu narodila dcera, které nakonec gol věnoval.
  Jan Marek, celou sezonu se mu nedařilo a i přesto ho trenér vzal na MS. Věřil mu a jeho čas, aby mužstvu pomohl, přišel v nájezdech. Vstřelil oba vítězné goly, díky kterým jsme postoupili do semifinále, resp. do finále. Opět jsou to okamžiky pro nesportovce nepochopitelné. Před 6 týdny se Janu Markovi narodil syn Honzík. Člověk, který je bezdětný, nemůže tyto pocity zažít a jsme ve stejné situaci, jako v prvním, sportovním případě.
  Je prostě jasné, že když s nimi člověk prožíval to nadšení ze sportovních výkonů, proč by s nimi nemohl prožívat tuto obrovskou tragedii? Navíc když si vzpomenu, co teď bude s jejích dětmi a manželkami? V tu chvíli mám slzy na krajíčku a mám chuť vyjádřit své pocity kdekoliv a nehledě na to, že mi to nemůže nikdo zakázat, jako Vám nemůže nikdo zakázat tyto pocity odsuzovat. Teď mi ale řekněte, co je více lidské???

 • Sylva napsal:

  Stačí číst úvod a každý si udělá obrázek o člověku, který toto psal. Bezcitný, absolutně postrádající soucit a vcítění se do druhých lidí…
  Každý je jiný a každý má právo prožívat bolest po svém. Že jsou chvíle, kdy to lidi sjednotí? no a? co je na tom špatného? Samozřejmě, že se někdy vyrojí lidé, kteří se chtějí jen zviditelnit a hrají si na obrovské fanoušky a přátele – viděla jsem to po smrti jistého zpěváka.. Ale když je nyní aktuální téma – hokej a smrt našich velice úspěšných a šikovných mladých hokejistů, synů, partnerů, manželů, otců atd… – jsme hokejový národ a hokejové zápasy náš národ vždy stmelily, společně jsme slavili a cítili radost. Nyní jako lidé, kteří nezapomínají, umějí si něčeho vážit a hlavně – mají v těle srdce, projevujeme soustrast pozůstalým a je nám líto, že odešli takoví lidé. Mnoha lidem to skutečně líto je!!! Jakým právem jim to má kdo vyčítat??? Já vím, když zemře „obyčejný člověk“, tak se to o něm nešíří… přesto i pro něj blízcí truchlí a snad jim to Ty, pisateli, nepůjdeš též vyčítat…

 • Anonym napsal:

  Ano, máte naprostou pravdu. Vy jste neskutečné prase. To, že někoho neznáte osobně neznamená, že vás jeho smrt nemůže skutečně vzít za srdce. Všichni tito kluci na sobě dřeli, rozdávali lidem radost a dokázali tím, co dělali s sebou strhnout neskutečnou masu lidí. Vytvářeli emoce a vy se divíte tomu, že je vytvářejí i teď? Závidíte snad všem těm mrtvým jejich slávu, zapálené svíčky či pár stránek na sociálních sítích, na kterých lidé chtějí a potřebují vyjádřit lítost a kondolence pozůstalým? Těm se teď zhroutil svět. Ale to, co se nyní děje, jim právě potvrdí, že ti, které ztratili, byli vyjímeční a že to jsou právě oni, kteří měli to štěstí a mohli s nimi prožít těch pár let, co na tomto světě byli. Stejně jako se dá smutek vyjádřit tiše, můžete i vy tiše vyjádřit svoji lhostejnost. Dokážete i vy být takovým, že až vaše cesta skončí, budou pro vás plakat stovky tisíc lidí? Psaním takovýchto rádoby hlubokomyslných článků toho nedosáhnete …

 • maslac napsal:

  Extrém proti extrému. Snaha se zviditelnit, když mi to lidi dřív nedopřáli. Bylo mi jedno, když zemřel Jackson, Svoboda, nebo Gott. A přišlo mi hloupé, jak všichni na oko truchlí, aby se ukázali. Ale ty se ukazuješ úplně stejně a snad i výrazněji na druhé straně. Je tak těžký pochopit, že jsem si před 2ma dny četl článek s kompletním výpisem hráčů v KHL a řikal si, že ta Jaroslavl má ale českou elitu a těšil jsem se, stejně jako v minulosti na návrat hráče Hlinky, Tona, Výborného a jiných i na budoucí návrat Marka do dresu Sparty? Teda spíš jsem doufal, že se jednou vrátí? Je tak těžký pochopit, že soucítím s hráči, kteří před dvěma roky neposílali omluvenky, ale hráli pro svojí hrdost? A že si umim představit rodinu hráče, kterej po zisku mistrovskýho titulu vozil malinký dítě po ledě, aby mu ukázal, co dělá táta? Že si doteď pomatuju na tu neděli, kdy jsme s klukama z vesnickýho fotbalu postavili stana na projektoru koukali na hokej a bylo nám líto, že vypadnem se Švédskem a 7 vteřin před koncem to legendárním gólem změnil skromnej, usměvavej a rovnej obránce? A bylo tehdy jedno, že jsme dostali rychtu od vedlejší vesnice. Je to snad poprvé, co mi nebylo lhostejné, že umřela nějaká celebrita. Celou dobu jsem si pohrával s myšlenkou, že to je nějaká „novinářská Kachna“. Je mi to líto i po hokejový stránce, protože ten nároďák bez takovejch hráčů bude jak ten fotbalovej. Nepsal jsem nic na facebook a nehrál si na emo, nebudu číst články o tom, koho kdy podvedla řena někoho z těch hokejictů, nebo jestli je jeho dítě fakt jeho… To by se mělo trestat. A taky si nemyslim, že rodinu urazí, když uvidí, že celá republika uctívá jejich táty, protože jednou až děti odrostou, budou mámy jednou moct ukázat svejm dětem, kdo byl jejich tátou a jakou měl úctu a že maj bejt na něj dost hrdý. Nepřeháněj, reakce druhým směrem, jako ty pseudoema na fb a jinde. Stačí k tomu zaujmout rozumnej a kritickej názor a nechat lidem komediantům jejich komedii, stejně je nezměníš. Těm, co je to mrzí jejich mrzení a sebe posunout mezi normální lidi, co nenadávaj tupě davu.

 • Eliska napsal:

  Clanek je hnus:(
  nechapu co je na to, projevit smutek? neco spatneho?
  Vsichni ti, co ted jeci, ze je to ubohost, traparna, saskarna, z 90% kazdy rok sedi u televize a fandi………..takze nechapu ten cynismus.
  Pokud chci projevit litost, smutek etc. udelam to, pokud ne, ignoruji to a prestanu vylevat svoje negativni komentare a hrat si na ignoranta.
  Me je to proste lito co se stalo……..

 • T.S.H napsal:

  Naprosto souhlasím, podobné myšlenky se mi už delší čas honí hlavou…

 • Mates napsal:

  Aha tak promiň že truchlíme za někoho díky komu můžem být alespoň nachvíli hrdí že jsme češi když je tahle republika v totálních sračkách a každý druhý ji rozkrádá a dělá si co chce! . . .

 • Dagmar napsal:

  Souhlasím do jediného slůvka! Ale ty komentáře a názory mě dostávají.. Ti lidé mají asi pocit jistého osobního útoku a v tom návalu nějakých obranných hormonů si to ani pořádně nečtou. Já jsem ku příkladu zaslzela u knihy z druhé světové nad osudy židů, ale kdo to ví?? Nevyběhla jsem na ulici ubrečená s transparentem v ruce, nepsala jsem po zdech „odpočívejte v pokoji“, nestála jsem na náměstí pod kašnou se svíčkou v ruce,.. jenom mi jich bylo líto, samotné, doma. Lidi a o to jde, už to chápete nebo pořád ne??

 • Borec napsal:

  Je fakt že někteří to přeháněj ale někteří kdo je znali např mateřské kluby a taky když je lide viděli a znali od malých kluku po dospěle tak ty to prostě zasahne :( takže v tomhle se autor trochu zmýlil

 • Petr Maleček napsal:

  Já s tímto naprosto souhlasím, na facebooku jsem psal dosti podobnou věc :)

 • Ailish napsal:

  Souhlasím se vším co bylo napsáno. Ten kdo nesouhlasí asi nečetl dostatečně pozorně.

 • honey napsal:

  Výborně… klobouk dolů, sama bych to lépe neformulovala…

 • dodatek napsal:

  lidi, vy asi nechápete jednu podstatnou věc. Dříve nebyl internet, telefon, televize… lidé truchlili v soukromí nebo společně s rodinou a přáteli, mluvili o tom jen v úzkém kruhu. Ale nyní je doba internetu atd… nyní lidé komunikují i jeho prostřednictvím a sdělují si své dojmy, radosti a starosti. Stejně, jako si všichni sdělovali radost z vítězství, nyní si zase sdělují smutek nad ztrátou. Když se vám tato doba tak hnusí, odstěhujte se na samotu, na pustý ostrov – a vlastně – proč tedy využíváte internet a přispíváte sem? vždyť děláte zcela totéž!!! Ono to chce spíše více tolerance a pochopení, než útoků!!!

 • Vláďa napsal:

  Autor tohoto článku má podle mě z větší části pravdu. Bohužel doba je zvrácená a pln všech těch vymožeností kde si kdejací uchylové, jako např. ti, kteří zakládají skupiny a hromadně truchlí, uchylové, kteří píší takovéhle blogy a v neposlední řadě uchylové jako jsem já a asi my všichni tady, kteří nedokážeme nutkavou potřebu to okomentovat a prezentovat náš jedinečný a jediný správný názor…
  Nesouhlasím se srovnáním o válkách apod… Cizí války se mě netýkají stejně tak, jakoživelné pohromy kdekoli v zahraničí. Když slyším o nějaké tragédii tady u nás, tak mě to mrzí stejně jako teď… Nesouhlasíte? Prosím, já naoplátku určitě nesouhlasím s vámi, alespoň v něčem…
  Bla bla bla… Co jsem chtěl říct? Projevit lítost není špatné, byly to osobnosti, které se nějakým stylem dotkly našich srdcí, alespoň některých a není nic proti ničemu projevit lítost, udělat pietní akci etc… Ale rychle, ať už to máme za sebou a hlavně, v klidu a nechat rodiny na pokoji… A nedělat z komára velblouda…
  A pro autora článku: I vy, kteří kritizujete truchlící, i vy z toho děláte tu prasárnu, protože přilíváte oleje do ohně a prodlužujete tu dobu, kdy se o tom mluví. Jediní, kteří jsou bez poskvrny jsou ti, kteří „drží hubu“ a nikomu necpou své názory narozdíl od nás všech…

 • Lůca napsal:

  Naprosto souhlasim s „mojí slovenskou sestrou“ Bebe a to jsem z ČR..takže vyjímky potvrzují pravidla.. a nejmenovanému autorovi tohoto článku nemám ani co říct..každý má právo na svůj názor…

 • Colombo napsal:

  Kdo jde dneska s nama s rechtackama a trupmetama uctit pamatku na Staromak? Poradne se vozereme, pochcijeme vez, kluci by byli radi…

 • Prasoslav napsal:

  Naprosto dokonale napsaný članek!
  Holt žijeme ve světě po kterem běhá spousta stád oveček a kdyby jen obyčejných oveček, oni ty ovce jsou ještě velmi omezené…
  Souhlasím souhlasím souhlasím, autor získal dalšího followera na svůj twitter, takových lidi si vážím a snad nás v budoucnu bude víc…

 • Thanes napsal:

  Mám takový dojem, že většina diskutujících článek nepochopila. Autor není vůbec proti vyjádření určité piety, je pouze proti nynější formě tohoto vyjadřování. Desítky skupin na FB, které jsou naprosto nesmyslné a zbytečné, mě také velmi iritují. O bulváru, který bude mít o čem ještě dlouho psát ani nemluvě.
  Sám s článkem z velké části souhlasím.

 • Marika napsal:

  Souhlasím..Je mi líto každého života,který byl ukončen dřív,než by měl být…Ale z takových šílených akcí na fb jsem prostě znechucena,a at si každý zapálí svíčku za koho chce a truchlí,ale nemusím to číst u každé skupiny a každého člověka,mám pocit,jako by se tím každý chtěl především zvidetelnit,a juchů něco se děje,tak to pojdme pořádně rozmáznout…Upřímnou soustrast každé rodině,které odešel kdokoliv…neznevažuji smrt těchto lidí,jen si myslím,že toho už bylo dost .

 • Anonym napsal:

  naprostý souhlas se Sylvou..

 • xy napsal:

  trochu pravdy v tom bude. su ludia totalne padnuti nahlavu pre ktorych sa zmyslom zivota stalo likeovanie skupin a udalosti na fb..cim strasnejsia vec tym viac skupin a tym viac likeov.ale na druhej strane predsa kazdy normalny clovek si pri akejkolvek tragedii ci uz pade lietadla havarii autobusu teroristickych utokoch alebo rukojemnickych dramach povie ze je to strasne a zbytocna strata kazdeho ludskeho zivota je tragediou…

 • si napsal:

  Aj tak je to vsetko o tom istom. Robis v podstate to iste ako ludia, ktorych odsudzujes. Chyba ti viac pokory a pochopenia. Ti ludia, ktori su podla teba vsetci falosni sa teda na ludi aspon hrat snazia. Lepsie ako byt prasatom a ani sa to nesnazit zmenit. Trochu sa usmej na svet, potrebuje to.

 • Slusnostnadevse napsal:

  No odjakživa se truchlilo pro hrdiny. Myslím celý národ. Pro obyčejné lidi truchlí rodina.. příbuzní, to je vše.. když je nikdo neznal. Tihle borci jsou národní hrdinové.

 • EL napsal:

  S těmito kluky jsme „přicházeli do kontaktu“ hromadně, tak se s nimi i hromadně rozloučíme. A nepředpokládám od osoby, která v podstatě ani neví, co to je hokej, že by tomu mohla porozumět. Není divu, že jsme ostatními státy a hlavně svými slovenskými bratry, považováni za bandu hlupáků, co neumějí držet spolu. Koukněte se na Norsko jak celé truchlilo, když Breivik postřílel desítky lidí. A proč? Protože i když jeden druhého neznají, pořád jsou stejné národnosti a považují se takřka za „rodinu“. Ale tohle u nás nikdy fungovat nebude, dokud mezi námi budou ti, kteří chtějí vybočovat, tak jako někteří tady z vás. My truchlíme dnes, zítra třeba budete kvůli někomu vy a nebudeme vám to brát, tak ani vy to nedělejte.

 • ... napsal:

  Velice s tímto člověkem souhlasím co napsal tento text… Nikdo se nezajímá, že denně také umírá několik lidí…

 • petr napsal:

  dilino

 • Míra napsal:

  Promiň, že jsme se vůbec narodili a že cejtíme bolest s druhými

 • Jarda napsal:

  Ano také s textem souhlasím…sice je to opravdu smutné, že se něco takového stalo(samozřejmě, že nejvíce pro rodiny, příbuzné, známé atp..) , ale stále nevidím důvod, proč několik hodin v kuse zahrnovat Facebook, stále dokole a stále tím samým, zvláště u lidí, kteří vůbec nemají ponětí o koho šlo (př. tupých nanynek- Jé všichni truchlí, tak já budu taky) , denně umírá na celé planetě zemi tolik lidí, ať již známých či neznámých a takové úmrtí nikoho nezajímá. Je tomu bohužel tak, ale každý přeci musí zemřít a jakým způsobem si „nikdo“ nevybírá. Netvrdím, že mi smrt našich hokejistů nepřijde, jako smutná událost, ale (nechci se opakovat, ale musím) to, že tisíce SPAMERŮ založilo stránky na FACEBOOKU a žadoní po každém „lajku“ mi nepřijde, jako vhodný způsob vyjádření soustrasti – toto mi na tom připadá jako to nejhnusnější, než nějakých pár cyniků…..

 • snakeater napsal:

  Autore, naprosto s tebou souhlasim, je videt, ze mas nad veci nadhled a nejsi jen dalsi tupa ovce ze stada. Diky za clanek, uz jsem se bal, ze jsem jedinej normalni tady

 • Prasoslav napsal:

  A instantní „truchliči“ (ovce, plavci s proudem) opět dokazují jak jsou slabí a ovladatelní. Bože být já mužem za oponou tak si jen lahodím :) (vlastně si lahodím i tak)

 • Ferda napsal:

  A tak ja nevim, taková je prostě doba, svoboda, otevřenost, rychlý přístup k informacím, možností využít citových náporů přes média, lidi sedí doma u kompu atd. Počítám že rodiče zesnulých láska lidí spíše povzbudí v tomto těžkém okamžiku. Jestli cynicky nebo ne, jestli krátce nebo dlouze, je občas fajn sdílet smutek …

  Jinak samozřejmě média využívají jen toho, co jim svoboda umožňuje. To že tenhle národ zneužívání od vrchnosti potřebuje je již dávno známo …

 • další prase, ale což napsal:

  Tenhle článek považuji za něco co neskutečně dokonalého, sama bych to nedokázala říci lépe a že jsem se o to pokoušela na Facebooku docela dlouho, „kamarádi“ s prázdnými hlavami. Já osobně to vidím ještě tak, že mnohem lepší by bylo truchlit spíše pro vědce a doktory díky, kterým je mnoho z nás naživu, ale to je pouze můj soukromý názor… jinak jsem vážně prase, které ostatním dost nevybíravým způsobem vysvětluje nesmyslnost jejich počínání…

 • Tomas napsal:

  Naprosto souhlasím! Lidi by si měli uvědomit, že to byli konec konců jenom obyčejní lidé jako všichni ostatní. A argumenty typu Byli to Mistři světa nebo že na sobě dřeli atd.. mě přijdou úplně scestný. Proč? Protože se jim za to dostávalo takové odměny jako málo komu. A třeba „blbej“ doktor, který se vybourá v autě a za svou kariéru zachránil X životů, studoval jak spoustu let. Tak po něm si zasteskne jen jeho rodina a pár známých.a ten by si podle mě zasloužil mnohem víc to divadýlko, který se tady kolem toho odehrává..

 • Adam napsal:

  S něčim souhlasim (rozmazávání detailů, „lajky“ na fb etc, neustálá medialní masáž) na druhou stranu spousty z vás přijde akorát drsné tvářit se „cynicky“ a „ostříleně“… přitom se pak sesypete když vás drahá polovička podvede…Spousta těhlech „cyniků“ se akorát snaží jít proti proudu jen aby na sebe upozornili, protože jejich patetická existence, která nikoho nezjímá, nemá jak se světu předvést. A TO je vopravdu pár tříd pod lidma, který alespoň předstíraj soustrast…

 • Prasoslav napsal:

  A co hůř?
  Vyborní jsou též lidé kteří za klavesnicí virtuálně pláčou a pláčou ale jak se od keyboardu odplazí tak je hned zas veselo, do té doby než zasednou k opět k PC a vlna internetového smutku je zas spláchne :D

  Prasata sobě…

 • vitsoft napsal:

  O neštěstí jsem se dověděl ze suchého twítu pár hodin po pádu, pak to ještě několik dalších zpráv potvrdilo, většinou se stručným vyjádřením lítosti, toť vše.
  Pokud by některé médium nemístně vtipkovalo nebo naopak vyzývalo k okázalého smutnění, zapalování svíček, podpisu kondolenčních archů či podobným činnostem, jež by mi byly nepříjemné, nejspíš si nebudu nikde stěžovat, ale zreviduji seznam sledovaných stanic, tiskovin, čtených lidí, předplatné ve své čtečce RSS. Máme přece možnost volby.

 • Pip napsal:

  Já bych řekla, že jediný kdo využívá této tragické události ve svůj prospěch, je autor článku. Potřeboval si asi pohladit ego napsáním tohoto obsáhlého blábolu. Vždy po takové události se objeví takoví rádoby chytráci, kteří jdou proti davu a připadají si tím jako největší elita, jako ti „jedni z mála“ kteří vše vidí v jiných barvách (v těch „správných“ samozřejmě) a musí nám tupým hlavám ukázat jak se věci doopravdy mají. Tak snad si pan autor udělal dobře, já mu to přeju. Přesto budu dál truchlit, protože i když jsem ty kluky osobně neznala, je mi to neskutečně líto. Byli to mladí chlapi, otcové rodin a taky výborní hokejisti, kteří reprezentovali Českou republiku. Nebýt hokeje neznala by naši zemičku ani desetina lidí co ji zná teď. Ale to není to podstatné, podstatné je že to prostě byli lidé, kteří měli celý život před sebou, nedokážu si vůbec představit jak hrozné to musí být pro jejich rodiny. To ale neznamená, že nemůžu na facebook napsat, že je mi to líto, protože mi to líto prostě je! Tím jejich blízkým určitě neublížím! A to že neoplakáváme všechny zemřelé lidi světa je snad jasné, to bychom nemuseli dělat nic jiného, že. Prostě něčí smrt nás zasáhne a něčí zase ne.

 • Martin napsal:

  Zemřeli 3 národní hrdinové, ke kterým vzhlíželo milióny lidí… To se má říct, tak umřeli, no a co?!

 • Ann napsal:

  Souhlasím naprosto se vším. Od včerejška se nutím k tomu, abych napsala taky hejt článek na tohle téma. nechutný, nechutný masmediální idioti, co se tak maximálně nechali sebrat davem a „když už má na fejsbůku tolik lidí status o tom, že umřeli nějaký hokejisti, tak já si ho teda napíšu taky, abych nebyl za bezcitnou bestii“. uhm.

  S pozdravem

  A.

 • Vencoprasopico napsal:

  Též s vámi souhlasím.. a hlavně s tím,že opravdový zármutek cítí pouze ten člověk,který byl zesnulým blízko.. klobouk dolů pane! Váš spisovatelský um vystihl všechno čistě a jasně tak jak to je,protože po smrti nejspíš nepřijde věčný fejsbuk.. :) Každého to čeká,dříve nebo později….

 • Colombo napsal:

  Jedine lajkovani na FB, je privede zpatky k zivotu! Rikali to na Nove, tak to musi byt pravda!

 • Milan Knajbl napsal:

  Tak si myslím že dotyčný pán se chtěl mermomocí zviditelnit.Přesně jak tu píšou ostatní,zemřeli lidi,kluci který něco dokázali a spojili hodně lidí v tomto státě.Prostě se jen projevila česká schopnost,stojímě při sobě když se vyhrává,ale i když se umírá .Čest jejich památce a upřímnou soustrast všem příbuzným a známím

 • mun napsal:

  Autorovi bych poradil pro příště se uklidnit před psaním článku. Nikdo vám váš názor na věc nebere, ale přijde mi zbytečné psát tímto způsobem. Pár „prasat“ jste si mohl odpustit.. kdybyste si napočítal nejdřív do desíti:)
  Mimochodem proč vám tak vadí, že ostatní truchlí?:D tak je nechte! zapálila vám snad svíčka na Staromáku kabát? Psát takovýto článek mi přijde znouzecnost a ne proto, že se mě smrt hokejistů dotkla.

 • Hugo napsal:

  Naprostý souhlas. Skandujici debilove na pietnim miste. To neni ucta k jejich odkazu.

 • Lukáš napsal:

  Tady vůbec nejde o to vyjádřit svůj názor.Jde ti jenom o to odlišovat se od jiných a předvádět jak všichni ostatní jsou pokrytecký hovada a ty jsi ze všech nejchytřejší a hlavně nejsi pokryteckej.Když je někdo Celebrita budiž, ale když je někdo sportovec a vzor pro mladý hokejsty a vůbec když sleduješ celé MS v hokeji jak naši kluci postupujou nebo prohrávají, tak i když je člověk osobně nezná tak se sněma zžije a psychologicky to pak působí tak, že i když je člověk nezná osobně tak je bere buď jako vzory,dobré hokeksti nebo prostě a jednoduše jako své známé z TV.Většinou díky těmhle sportovcům můžu být občas na svůj národ hrdý. A to, že mě zasáhlo když letadlo spadlo s 3 našima reprezentačníma hráčema mi nebylo jedno a cítil jsem smutek,sklamání,šok a naštvanost.Necítil jsem se ani trochu pokrytecký když jsem výjádřil svojí lítost nad tou tragedií.Díky tomu všemu netruchlíme pro lidi, které neznáme a nejsou češi např. Libye je mi to jedno, řeknu si jo ať se tam melou oni by se taky o nás nestarali kdyby se tu něco podělalo.

 • Honza napsal:

  Panáčku, ty budeš hodně velkej zamindrákovanec….:-((((

 • Robert napsal:

  Tento článek je tak na přes hubu – nic jiného! Hrdino, jděte to říct tomu davu, rodině atd. Článek je špína, ani mi nestojí za to, dočíst ho do konce!!! Na každého jednou dojde…

 • není důležité napsal:

  Před lety jsem ztratil blízkého člověka, při nehodě, psalo se o tom i v novinách. Lidi tam psali i do diskuse, různé věci. Příjemné, ale i pár takových, že „dobře mu tak, měl dávat větší pozor“ a podobně. Občas se tam jdu mrknout, když mi chybí. Ignoruju tech pár kokotů a vidím tam povzbuzující, smutné i veselé vzkazy od lidí, kterým ten člověk ve svém životě někdy udělal radost a které jsem ani třeba neznal. A mám dobrý pocit, že nežil nadarmo a lidi ho měli rádi.

  Zkus zapřemýšlet nad tím, co si pomyslí děti těch mrtvých kluků, až se jednou dostanou na webu tam, kde tisíce lidí píšou o tom, jak jim jejich tátové dělali radost, jak je měli rádi a jak jim je to líto.

  A pak co si pomyslí, když najdou tyhle tvoje sračky.

 • Adam napsal:

  Uplne suhlasim…je to tragedia vzdy ked zomrie clovek…a hlavne taky ,ktoreho sme obzvlast mali radi…ale co sa deje v dnesnych mediach je hnus! Nemaju pokoja ani po smrti…

 • Vrabecek napsal:

  Naprostý souhlas. Sám jsem alespon na FB provokoval komentáři typu „a co těch dalších 40lidí co tam zemřelo ?“. Na ty nikdo nemyslí protože nehráli hokej.. Ale jinak se všichni tváří strašně pietně :D

 • Ivana Bártová napsal:

  Naprosto souhlasím. Média vládnou světu a vše rozmazávaj… nejvíce tím pak trpí nejbližší zemřelých a to si spousta lidí neuvědomuje… akorát těm rodinám prohlubují jejich utrpení…

 • Lokutus napsal:

  Národní tragedie jsou v této zemi tři. Když nejsme „mestřeeee“, když umře hokejista, a když všude dojde pivo. K tomu třetímu naštěstí zatím nedošlo. Nedokážu si představit, kam by se všechny ty svíčky za mrtvé pivo vešly. :-D

 • Tereza napsal:

  ježiš.. právě vy ste to prase ..třeba nás ty ostatní nezajimají prto že to nebyli ČŠI ksakru!! noa tak truchlíme vadí vám to?? tak zalezte neposlouchejte ten váš pitomej bulvár a nechte nás truchlit!! ste odpornej

 • JohnySt napsal:

  Podle mého názoru jste se chtěl pouze zviditelnit tím, jak strašně máte odlišný názor a nedokážete ve své omezenosti pochopit,že se sociální sítě jako například facebook staly nedílnou součástí života mnoha lidí (mého ne)a protože mají jiný názor než vy, tak jste napsal tento značně iritující článek. Díle díky vaší omezenosti nedokážete pochopit,že existují i lidé, kteří hokejem doslova žijí a je to pro ně opravdu tragédie (například já) a podle mne ten, kdo neliituje jakéhokoli lidského zmařeného života hyenou opravdu je a nechápu co je špatného na tom , když lidé svůj žal sdílejí a přes sociální sítě se domluví, že našim hokejistům prokáží společně úctu – když vám jejich názor vadí, tak na něj nekoukejte a nepište na něj prosím komentáře.

 • gugga napsal:

  se divim ze minuly rok po MS autor clanku taky nepsal o pokrytectvi, kdyz jsme ziskali titul a polovina naroda se radovala.
  a ani se nepodepise, takze nejen ze je cynik, ale sam je i pokrytec a jeste vetsi…
  ikdyz s jistymi pasazemi clanku souhlasim, media a obvzlast bulvar na tomto nestesti parazituje

 • David napsal:

  Nic proti, ale pravda je nekde mezi… Ty kluci pro fanousky udelali mnoho radostnych okamziku, rozhodne vic nez treba ti co pisou takovyhle clanky, jen aby byli zajimavy… Za to jim dekuji, neznal jsem je nebrecim, ale podekovanim za krasny emoce a napeti u sledovani hokeje snad ze me hned nedela „massmedialniho idiota“…

 • Pavel napsal:

  Autor článku ani neví o čem píše. Nejdřív se zaměřuje na celebrity a přitom více jak půlka článku je o včerejší události, tedy: 7.9.2011. Myslím si že autor zjevně pochází z jakési nenávistné skupiny na kraji společnosti, která přežívá po kde jakých squatech a vypaluje si buňky v mozku konopím. Kritizovat neštěstí které ať chceme nebo nechce bylo zmedializováno, je ubohé….

 • Dadel napsal:

  škoda, že se nedozvíme, co si case myslí o nejnovějším nápadu vystavovat na Staromáku rakve s hokejisty

 • Lukáš napsal:

  Nepřipojuju se do různých skupin na FB ani nešířím příspěvky na diskuzích, jak jsem tou to zprávou zarmoucen atd.. Ale taky nesedím celý den na prdeli u PC a nepokouším se negovat všechno a všechny! Tahla tragédie a ANO opravdu to je tragedie pro všechny rodiny 43 obětí, zanechala stopu ve všech lidech, co fandí sportu.. Právě Naši sportovci jako byli Rachůnek, Marek Vašíček dokáží to co nikdo jiný! Spojit NÁROD.. To nedokáže nikdo a proto to zasáhlo tolik lidí .. A taky proto se to takhle přehání, přehánělo se to když jsme vyhráli Titul Mistrů světa a přehání se to i když to pro tyhle tři borce skončilo.. To že to někdo přehání kvůli skupinám na FB nebo komentářům v diskuzích to k tomu patří.. A tyhle články si můžeš druhej den po tom co se stalo odpustit!

 • Teja napsal:

  Naprosto souhlasím jelikož chápu když k tomu člověk napíše jendu věc třeba že je mu to líto ale ne sakra dvacetisíc skupin milion odkazů a jeden a ten samý deset statusů jak brečí a když tohle pak máte od dvaceti lidé minimálně je to na blázinec…já to opravdu nikomu neberu každý si zatruchlí já osobně jsem taky zapálila svíčku ale držím o tom hubu protože úcta není o tom že se budu se všema předhánět o tom komu z nás je to více líto!!!Včera můj přítel napsal aby se všichni z toho nepodělali že tohle je prostě život a náhoda a samozřejmně byl za trapáka a proč?? Protože TO JSOU ČEŠI CO PŘINÁŠELI RADOST…není vám z toho na blití????? Umířit já uděláte mi taky skupinu a budete o mě všude psát i kdybych vám řekla že jsem třeba hvězda stříbrného plátna???? Vzpamatujte se a nechte je v klidu umřít :(

 • Case napsal:

  Dadel: K článku postupně doplňuju pár dodatků. Jeden z nich na to reaguje. A pokud se k tomu mám vyjádřit nesarkasticky – je mi z něj opravdu hodně smutno a považuju ho z lidského hlediska za opravdu velmi odporný a silně nedůstojný (a překvapuje mě, že s ním pozůstalí podle všeho souhlasí). A k mému velkému (a napsal bych příjemnému, kdyby to s ohledem na okolnosti šlo) překvapení to patrně vidí řada lidí dokonce i na iDnes podobně, viz anketa pod článkem.

 • Prasoslav napsal:

  Asi takhle princezny a princatka :D

  Podle několika donesených pietních fotek na Staroměstském náměstí to už má za sebou i slávista Jiří Vašíček. Je vidět, že některé fanoušky tragédie zasáhla skutečně velmi osobně…

 • Dominik napsal:

  Každý má právo na svůj názor. Neplakal jsem, když jsem se o této nehodě dozvěděl, ale zároveň vím, kde je červený křížek u mého internetového prohlížeče, nebo to červené tlačítko na ovladači u televize, což byste si měl uvědomit i vy, protože trávit nejméně hodinu svého času u počítače a vymýšlet co „nejkritičtější“ reakci na to, co se vám nelíbí na ostatních lidech…, být já vámi, tak bych asi celé dny nedělal nic jiného, než psal tyhle články. Vy spolu s ostatními lidmi byste radši měli psát o tom, co je na světě dobré, ne o tom co je špatné, respektive co se vám na světě zdá špatné – stěžovat si umí každý.

 • Prasoslav napsal:

  Berme to s humorem né? :)

  Přejte si něco padají hokejisti

 • Jarda napsal:

  Musím jen souhlasit s obsahem příspěvku a snad jen poukázat na skutečnosti kdy truchlivý nebo bezcitný cinizmus kterými je člověk zaplaven masmédii a internetem , mají své jádro v úspěchu či neúspěchu jednotlivce nebo týmu.
  Rok 2010 a MS v Německu kde hokejová reprezentace jen tak tak dostala do play-of a spíše to vypadalo na baráž o udržení v elitní skupině a veřejně se hovořilo o budoucích hubených létech našeho hokeje (podobně jako dnes ve fotbalu) z důvodu zanedbání péče o mládež, spekulace je-li účast Jágra žádoucí či potřebná a td. Shodou, souhrou a snad i díky štěstí jsme se dostali na samotný Olymp dění, je právě tím co činí „smrtelmé nesmrtelnými“. Ale kdo by dnes z těch co zapalují svíčky a účastní průvodů se jich účastnil pokud bychom skončili v již zmíněné baráži? Ano, a s tím musím nic než jiného souhlasit, že veškeré dění kolem neskutečně smutné tragédie kde nezemřeli jen češi je jedno velké pokrytectví – byť myšleno v dobrém. Nikdo nemá větší právo na pietu nežli jejich rodiny, známí , přátelé a spoluhráči či protihráči.

 • lollipop napsal:

  souhlasím jen na půl – hlavně v tom, jak ted musí být jejich příbuzným,kteří mají jejich smrt na očích naprosto všude. Taky souhlasím s tím, že spoustu lidí to se smutněním přehání, je to spíš jen poza. Ale na druhou stranu si myslím,že není nic špatného na vyjádření smutku vůči lidem, kteří něco dokázali a na které jsem byla hrdá(i když jsem je osobně neznala). Mám prostě ráda hokej, a těch kluků jsem si vážila… to je asi všechno…
  p.s. to Lokutus – je docela odporný takovýmhle způsobem srovnávat smrt člověka(jedno jestli hokejisty) a nedostatek piva!!!

 • Zdenka napsal:

  Ahoj.Tady Tě zdraví další prase. Představ si, že jsem si dovolila brečet, když jsem se o smrti kluků dozvěděla. Neznala jsem je jinak, než z obrazovky TV a přesto mě jejich smrt docela zasáhla. Jsem asi divná, ale myslím si, že oni toho pro tenhle národ udělali mnohem víc, než kdokoliv z obtloustlých papalášů, kteří si říkají naše vláda. Jen díky nim jsem byla alespoň několikrát ( po MS, OH) pyšná na to, že jsem z téhle prťavé zemičky a že právě odtud jsou tihle skvělí chlapi. Co si po přečtení tvého výplodu myslím o tobě si jako slušná dáma nechám pro sebe. Ovšem jednu poznámku na závěr si neodpustím – tys toho v životě asi moc nedokázal…. že??

 • Lokutus napsal:

  lollipop: Samozřejmě jsem neočekával, že by nějaký „smutnitel za národní tragédii“ pochopil smysl toho komentáře. Tedy pro ty jednodušší dodávám, že nesrovnávám smrt hokejisty s nedostatkem piva. Potřebujete ještě další nápovědu?

 • hanis napsal:

  běž te do piči kdyby to byli vaši blizci tak drži te piču a brečite ani jeden z vas z kritiku jste neznali ani jednoho tak se chytni za čuraka nebo za piču a hrej si sni v kurvy skurvene!!!

 • Lukáš napsal:

  Hanis: Ty máš iteligenci toho prasete určitě :) Už se těšíš na práci u Popelářů?? Tvoje vysněná viď?? :)

 • Patrik K napsal:

  Pane Autor smekám… jako by jsi mi mluvil z duše… :)

 • Alterego napsal:

  hanis.
  Jeziskote, to jsou mi ale silne hloupa slova…
  Kam se chodi na tak debilní názory? :)

 • skadadasdjhd napsal:

  Prasoslav : ty pičusku aby ty jsi nespadl na hubu aby jsi chcipl a zem tě vyhodila zmrde ještě tě přijdu pochcat a posrat!! a ještě si kopnu

 • vojta napsal:

  Ctu takovych nazoru spousty a vetsina z nich ma jednoho spolecneho jmenovatele, ktery je dobre vystizen prislovim „podle sebe soudím tebe“ vetsina lidi zastavajici tyto nazory hrace neznala – proto jsou udiveni tim jaka vlna emoci se strhla po jejich smrti, navic podle jiz zmineneho prislovi usuzují, ze malokdo z tech kteri pro hokejisty truchli je znal. Tento predpoklad casto zasadni pro jejich argumenty je ovsem od zacatku chybny – truchlici lide hokejisty znali. Dalsim nedostatkem argumentace v danem clanku je predpoklad ze existuje jedna spravna cesta jak projevit uctu mrtvym. Kdyz se podivame na pohrebni ritualy zjistime, ze tichy maly obrad zbaveny humbuku kolem stejne jako obrovske pohrby ci dokonce vystaveni mrtvych (viz lenin) jsou vyjadrenim ucty k zemrelym a nikdo neni v pozici aby rekl ktera cesta je ta ultimatne spravna. K roli medii se da rict snad jen to, ze jejich primarnim ucelem je informovat verejnost o deni ve svete…samozrejmne novinari by meli mit jistou slusnost a napriklad vynechat nejblizsi pozustale ze sveho okruhu parani po informacich. Jedine s cim se da souhlasit ze pokud se nekdo na takoveto tragedii snazi zcela zjistne vydelat penize jedna se o hyenismus, ktery by nemel byt tolerovan.

 • Jarda napsal:

  Prasoslav je hoden svého jména či niku

 • Prasoslav napsal:

  Hanis po druhé :)

  Ty víš jak na mne kluku :D

 • Zdenička napsal:

  autor zřejmě nedělá nic jiného než že sleduje TV, visí na netu a kupuje bulvár … většina normálních lidí pracuje a je ráda, že vidí mimořádné zprávy, kde se dozví, že se něco takového stalo …

 • není důležité napsal:

  tak si stojíš za svým, že jsi mi dokonce smazal můj komentář. hrdino.

 • Ládín napsal:

  Na rádiu vysočina má naše firma reklamu na novej produkt. Je to sešit s vlastní fotografií pro děti. Každé ráno má někdo z posluchačů možnost vyhrát – a nechat udělat něco hezkého pro svoje děti.
  Dneska ráno vyhrála paní, která pro svoje dva malé syny chce nechat udělat sešity s fotkama mrtvejch hokejistů. A to ve dvou sadách. Jednu sadu na památku a jednu na psaní ve škole. Místo toho aby vzala fotku z dovolené, na které jsou samy děti (kluci by se tím mohli chlubit a možná by se jim to i líbilo), nechá udělat malým dětem na obal sešitu v podstatě parte… Kdo je potom cynik? Médii zmanipulovaná maminka, jenž dá na obal sešitu dětí mrtvoly, nebo já kterému se její záměr nelíbí?
  Většinou s autorem souhlasím.
  Bohužel dnešní prázdnota se musí v lidech vždy něčím vyplnit. Nyní jsou to hokejisti, zítra to bude … . Lidi prostě potřebují ve své osamělosti a prostoduchosti něco k čemu se musí upnout a na co si nemusí dělat vlastní názor…

 • Ella napsal:

  Asi takhle….média to přehánějí a tisíc FB skupin je taky přehnaná reakce. Na druhou stranu lidi, co si z toho dělají srandu jsou zase druhý extrém. Jenom nesouhlasím s jednou věcí – co se týče hokejistů, tak ti konkrétně nebyli rádobycelebrity, ale něco dokázali a svou zemi dokázali reprezentovat, a fanoušci hokeje v zahraničí, kde hráli, je znali a respektovali. Takže jo, mě to hodně mrzelo, a dost sebralo, protože byli všichni v mém věku a prostě to je smutný. Ale to mě nedonutí tady ještě týden halekat a chodit na náměstí nosit svíčky – svíčky mají smysl max. ve městech, kde se narodili a kde je ty lidi fakt znali.

 • Daniel napsal:

  SE VŠÍM NAPROSTO SOUHLASÍM!

 • vojta napsal:

  to Ladin: u nas bylo uz odmala v mode lepit si na obaly sesitu samolepky hokejistu nebo fotbalistu, nepomatuju se, ze by nekdo snil o tom, ze tam bude mit fotku sebe na dovolene…Ja osobne si pomatuju nagano dodnes ac mi bylo v dobe turnaje 7 let a kdyby nekdo z reprezentantu v naganu nedejboze zemrel kratce po turnaji chtel bych ho mit na sesitu na pamatku jeste spis.

 • Buba napsal:

  Díky, za takový pravdivý článek!…

 • Inkognito napsal:

  Mě osobně je smutno i z toho co se ve světě děje … války, hladomor, bezdůvodné vraždy a podobně, při čem lidé umírají a nijak se tím netajím. Ikdyž ty lidi neznám, je mi z toho smutno, že to na tomto světě funguje jak funguje. A ano přiznám sem asi jeden z těch pokrytců, když mě tohle trápí a mám z toho smutek daleko větší. A to proto jak tu lidi do komentů psali, že oni něco udělali, co spojilo národ a narozdíl od vlády a jejich blbostí rozveselili snad každého když vyhráli ten či onen zápas, či se snažili a byli na tom či onom místě atd. A přiznám se, že je mi i smutno z takových dementních hyen, co nedokáží sami ani si vytřít zadek a jen si hojí své mindráky tímto nechutným způsobem a myslí si, jak sou naráz důležití, ale povím Ti něco … nejsi a asi ani nebudeš, si jen špína na dně kýbla. Víc Ti nemám co říci. PS: Za takové čechy naopak rád nejsem, jako si ty!

 • Syberij napsal:

  Tohle musel psát fakt nějakej totální čurák! To neni možný! Až on umře, skoro všem to bude zřejmě jedno a to ho asi sere nejvíc..

 • Ramona napsal:

  Autor se nejspíše snaží se zviditelnit svým názorem. Ne, nepujdu a nebudu na „Staromáku“ v dešti poskakovat, brečet a současně vyřvávat hokejová hesla. Dokonce se mi ani nelíbí, že chtějí vystavit rakve s jejich ostatky také na Staromáku- to by měla být pouze věc rodin a blízkých přátel, rozloučení v klidu a soukromí a ne takřka „na ulici“ veřejně. Ovšem jak je vidět našemu národu není tato událost lhostejná, hokej je v našem státě jednoduše „věc“, která dokáže spojovat a pomáhá lidem zapomínat na jejich každodenní starosti, je inspirací pro děti a co je nejvíce- rozdává radost- a proto má každý právo truchlit nad touto ztrátou po svém! Autor tohoto blafu, ať si radši příště vezme Diazepam a uklidní se, než se rozhodne k dalšímu podobnému výtvoru

 • Case napsal:

  Mazání komentářů je něco, k čemu se vyjádřím – smazal (respektive nesmazal, ale přesunul do spamového koše) jsem tu jediný komentář z těch teď už skoro sto padesáti a smazal jsem ho čistě v zájmu ostatních. Byl v něm spamový odkaz na jakousi pochybnou facebookovou aplikaci (a nic jiného).

  Ostatně kdybych tu dneska měl mazat každý komentář, se kterým nesouhlasím nebo se mi nelíbí, asi bych nedělal nic jiného (a asi by komentáře u tohoto postu nevypadaly tak, jak vypadají).

  Tolik k mazání komentářů.

 • Mimko napsal:

  citam clanok, citam komenty a krutim hlavou. vela ludi sa tu rozhorcuje nad autorom nech necha ostatnych truchlit a podobne. viete co truchlenie znamena? presnu definiciu neviem ale lajk na FB to urcite nieje. alebo zmena profilovej fotky. alebo uz vobec nie cele vecerne spravy rozoberat preco a ako a kto za to moze. a myslim si ze ked v novinach preskakujem clanky o udalostiach ci v norsku, v lybii alebo aj pad lietadla s hokejistami niesom ani bezcitny ani cinicky. jednoducho nemam za potrebu sa zaoberat vecami ktore nezmenim a uz vobec to cele riesit po FB a podobne. lebo clovek ked skutocne truchli tak tu sviecku zapali hoc aj doma na okne a je mu jedno co si ostatny myslia.

 • Tracheotomie napsal:

  Po oznámení té strašné události mou přítelkyní, po shlédnutí 15-timinutového příspěvku v událostech, po úderu do oka titulní zprávou v novinkách.cz, po shlédnutí několika trapných a teatrálních odkazů na facebooku jsem to nevydržel a nahlas jsem řekl: „A koho to do prdele zajímá?“ …najdnou jsem si připadal trapně – jak jen můžu být tak zlý? Ale pak jsem našel tento link a vím. Že nejsem sám cynické prase. Zdravím vás všechny, kolegové cynická prasata! Nemáme to lehké.

 • Jirka napsal:

  Ano, je to strašné hrdinství být za všech okolností proti všem. Cítíte se opravdu lépe, vyrostlo Vám pořádně ego nad tím, jak jste to všem nandal? Já naprosto chápu, že se to ne všech lidí dotklo, ne každý je obdařen empatií a soucitem, ne každý se zajímá o hokej. Jedno ale vůbec nechápu. Když Vás to tedy vůbec nezajímá, proč tedy chodíte na diskuse na toto téma? Já také nechodím na diskuse o módě, o motorkách atd., protože mě tato témata nechávají chladným. Nepotřebuji si honit ego tím, že jste všichni plačky, jenom já jsem letadlo.

 • Kolpas napsal:

  Třebaže budu za idiota, tak: každá strana má svou pravdu. Trochu mě mrzí, že někdo z našich umřel a o těch dalších nemluvě, ale truchlit nebudu. Můžete mě linčovat. Každý má na věc svůj názor a nikdo tomu druhému do hlavy nevleze, aby ho změnil

 • petr napsal:

  tak s timhle se jdi vycpat pošuku

 • Nikola napsal:

  Naprosto souhlasím s tímto článkem..Vzdávám hold autorovi..Je škoda každého tragicky zemřelého,ale smrt nás provází každý den a v mnoha horších případech a nikdo se nad tím nepozastaví :)

 • azag napsal:

  Na tohle téma doporučuju ještě http://www.lupa.cz/clanky/dojati-az-k-nevolnosti/. Jinak samozřejmě souhlasím. A na ty rakve na Staromáku jsem taky zíral, to je zatím vrchol. Celou dobu mám neodbytný pocit, že to něco silného vypovídá a naší (rozuměj západní) společnosti, ale nedaří se mi na to přijít.

 • Dave napsal:

  Tady se autor snažil bejt děsně zajímavej. Jestli se ti zdá něco špatnýho na tom že jim tísíce lidí vzdává úctu a dík za to co dokázali, tak tě nikdo nenutí to číst. Jestliže seš neznalec hokeje tak do toho nemáš kort vůbec co mluvit protože ti kluci jsou mistři světa a nebejt přímo jich tak mistry ani nejsme. To že se ty tady snažíš bejt zajímavej tim že píšeš jak tě štve že to všichni píšou, neznamená že zajímavej seš. To že tady meleš něco tom že nevzdáváme úctu těm co umřeli z Ruska, Německa, Lotyšska, Finska, Švédska, Kanady, Ukrajiny, Běloruska a Slovenska neznamená že nám je to jedno. Ty taky poneseš smrt svých rodinných příslušníků hůř než smrt rodinných příslušníků nějakého člověka ze stejného města. Myslim si že je naopak úžasný že lidé píšou takovéhle vzkazy protože je vidět, že alespoň v něčem lidé drží pospolu a ty absolutně nemůžeš vědět jestli si lidi statusy na facebooku psali jenom proto, že je tam měli ostatní nebo proto, že to mysleli upřímně vážně a od srdce. A jestli ty si nad ním mávnul jenom rukou a řekl sis: ,,A co se stalo tak hroznýho,“ tak seš kokot a nemáš vůbec žádnou úctu k lidem, kteří naší republiku vynesli ve sportu na vrchol když už nejsme na vrcholu v ostatních věcech.

 • Ivan napsal:

  veľmi pekne napísané. v Somálsku je najväčší hladomor za posledných 100 rokov, ale na to sa FB stránky nezakladajú.

 • Dave napsal:

  *Tracheotomie – Jestli si řek a koho to do prdele zajímá, tak je vidět že nemáš absolutně žádnej soucit s jejich blízkýma lidma. Tak se na zprávy o tomhle nekoukej, tak neposlouchej lidi kteří o tom mluví, tak nečti na internetu zprávy o tomhle když tě to nezajímá, nikdo tě do toho nenutí aby si to čet nebo poslouchal. A to že soucit nebo truchlení neznamená like nebo změna profilovky lidi podle mě ví moc dobře. Copak ty víš jak to prožívali? Co okolo toho řikali? nebo co o tom sami na face napsali? ty se koukneš jenom že si změní profilovku a řekneš si že ten člověk si myslí že takhle vzdává úctu a přitom to tak vůbec neni. Nemůžeš vědět jak se ten člověk cítí a to že dá like od toho tam to tlačítko je. Tak se lidem líbilo to co před nima někdo řek a byla tam situaciplněvystihující pravda a tak dali like a nevíš jestli potom ještě něco napsal, nebo co komu o tom řikal, nebo jestli brečel apod. Takže podle tohohle absolutně nemůžeš soudit co si lidé myslí protože do hlavy jim nevidíš.

 • Ella napsal:

  Ivan: To bude asi tím, že v Somálsku mají hlad každých deset let jenom proto, že se tam mrhá finanční pomocí, která jde na zbraně místo na jídlo. Radši založím skupinu na podporu jednoho kluka na vozíku, který potřebuje speciální auto, než na tunel, kterým půlka Afriky je.

 • katka napsal:

  jak snadné se postavit do rádoby opozice a zahrát si na kata moderní společnosti. Sáhni si sám do svědomí !!!!!A opovaž se do konce života zapnout novu, přihlásit se na facebook, či snad oslavovat českej sport!!!když je to tak jedno, kdo vlastně zařve, tak vlastně když zařve někdo vod tebe, tak si vlastně řekni, a co, to se děje denně, denně někomu umře táta, manžel, přítel…V citových vazbách je to kouzlo, co způsobí, že tě daná událost bolí a trápí!!!

 • Petr napsal:

  Mě hokej také nezajímá a i když je to tragédie, co se stalo, tak vím, že takových událostí se ve světě děje spousta a umírá při nich spousta skvělých a výjimečných lidí, jen o tom zkrátka nikdo neví. To, proč se proti tomuto tématu stále a všude ohrazuji, ačkoli mě hokej nezajímá, je fakt, že je mi toto téma předhazováno kamkoli se podívám. Televize, noviny, internet, radio, teletext… všude jsem bombardován informacemi o hokejové tragédii, a tak se, prosím, nedivte, že už mě to začíná trochu vadit a že se stále ohrazuji.

 • Marvin napsal:

  Už se stalo.. bejt v tom letadle normální posádka, asi by se o tom všude tolik nepsalo. A v tom je ten problém. A čím víc se o tom bude psát, tím horší to bude pro ty, které to opravdu zasáhlo (tím myslím příbuzné, ne FB fanoušky).

 • B napsal:

  Přesně výstižný článek co si ostatní lidi o tom myslí. Dodnes neznám ty jména a ani mě to nezajímá. Na světě jsou daleko horší tragédie a pro ně lidi nepláčou veřejně. A už mě to nebaví, jak se pořád o nich v telce a v rádiu a na netu mluví.

 • David Hořínek napsal:

  Palec nahoru autorovi :-)

 • Kherney napsal:

  Letadla padají a padat budou, lidi umírají a umírat budou.. Oco tu jde?

 • klick napsal:

  asi tak…neznal jsem je osobně a nevím, co to skutečně bylo za lidi. Nezájem! Prostě někdo umřel, to je hold život…

 • jay napsal:

  To Dave: Článek není o žádný neúctě a cynismu.Je o takzvaném „groupthink“, obecné davové zblblosti.Kdo z vás, opravdu jenom sám za sebe, by jel i několik pár kilometrů někomu tiše, mlčky položit kytku? Na FB stačí jeden klik, a když už se někam jede, tak velká parta s velkým randálem.Uvědomuješ si, že někdo opravdu ztratil manžela, tátu, kamaráda a jak bude těžký se s tím srovnat?
  Všem pozůstalým upřímnou soustrast a nalezení vnitřního vyrovnání a smíření s asi nepředstavitelně velkým osobním smutkem…i v tomhle velkým pouťovým nevkusným kraválu.

 • Kaykay napsal:

  Ano máte pravdu ale je tu velké ALE…
  není nic špatného na tom že někdo nad touto událostí doma uroní slzu .. např. mě se to dotklo protože jsem si vzpomněla jak mi tekly slzy štěstí když jsem slyšela 7 vteřin před koncem rachna kachna to to letělo.. a tak je pochopitelné že člověk který ať už jen přes televizní obrazovku dokáže proniknout do srdce cizího tím že zaboduje v okamžik kdy jsou všichni zajedno..
  Ale je smutné že když má člověk potřebu vyjádřit svůj smutek vůči okolnímu světu je to zneužíváno médii ale nemyslím si že je to důvod k tomu přestat vyjadřovat to co cítíme..
  Slavná osobnost.. sláva před i po smrti.. bohužel to tak je..
  A jak všichni říkají že na světě jsou i horší tragédie tak ano ale tahle se nás prostě týká..

  Ale každopádně máte pravdu, je z toho jedna velká fraška kde i ti co neznají o koho se jedná jsou strašně smutní.. Bohužel…

 • Venan napsal:

  A:a v brzke dobe bude do kin uveden novy cesky vekofilm o hrdinnych ceskych hokejistech a truchlivem narodu placicim na Staromaku,ach…filmem provazi Meryl Streepova nasi hokejove sceny…Robert Zaruba
  B:och jak jsi necitlivý……. =D =D =D
  A:neblbni taky u toho budu brcet..s chlapama v hospode.)

 • dzejnousek napsal:

  Vy jste blázni všichni. To, že je teď jiná doby a existují sociální sítě asi vy nikdy nepochopíte. Samozřejmě je většina věcí přehnaná, ale víte, koukněte. Je mi sedmnáct. Víte, vzpomínejte co se dělo, když zemřel Ivan Hlinka, tady zemřelo 40 lidí, z toho 30 výborných hokejistů a 3 češi. Rozhodně jsem je u televize nikdy nekritizoval! Tyhle ty ne. Před rokem a letos jsme na ně byli všichni hrozně hrdí a najednou, když jsme jim celý národ fandili, si toho nemáme všímat? Je obrovský rozdíl, jak ten hráč umře, zda v 70 letech nebo ve 30 letech, když to nikdo nečeká. Všichni tři patřili ke klíčovým hráčům reprezentace. Samozřejmě, že umírá daleko víc jiných lidí a kdyby spadlo jiné letadlo, tak je to jiné, ale rozhodně to není tak, že bych si řekl “ no a co, tak spadlo letadlo“. Zamyslete si nad sebou a uvědomte si, jak jste jim fandili všichni, když vyhráli a právě oni jsou jedni z těch tří, kterým za to můžeme nejvíce děkovat.

 • Michaela napsal:

  Veľmi múdro napísané, ja len napíšem, že dušíčkám je už jedno čo sa na tomto svete deje, tak ako sa zmienil autor, ak človek má potrebu zapáliť sviečku nech to spraví, ale so všetkou úctou aká k tomu prináleží, a ľudia by si mali uvedomiť dosť poctatnú a závažnú vec diania, nechať v kľude rozlúčiť sa s milovanými osobami ich rodiny, ktoré potrebujú veľa sily a energie na prežitie týchto pre nich ťažkých chvíľ a nie im dennodenne pripomínať to čo sami veľmi dobre vedia, ľudia bude k sebe viac ľudskejší a súcitnejší.

 • Martina napsal:

  No, nechce se mi vůbec rozebírat tón a zbytečnost tohoto příspěvku. Jsem bohužel ovlivněná tím, že pro mě jeden z těch lidí nebyl anonymní. Mnohé necitlivé tlachy z této rádoby-vzpoury tedy pro mě byly čistou ranou do srdce. Narazila jsem tento článek – jak jinak, než tím, že ho nějaký další zarytý odpůrce médií sdílel na facebooku. Jak příznačné, že? Autor píše, že si nikdo z pozůstalých jeho soustrast asi nepřečte – já v to pevně doufám a udělám vše pro to, aby tento příspěvek zůstal jimi nespatřen. Sice také souhlasím, že pro pozůstalé musí být děsivé, že bude smrt jejich blízkých donekonečna omílána médii. Na druhou stranu – nechtěla jsem si dnes tuto událost připomínat, takže jsem prostě, milý pane autore, záměrně nesurfovala po zpravodajských serverech, nezapínala Novu, neposlouchala rádio. A šlo to. Tak to příště zkuste udělat jako já a ušetříte si spoustu času psaním zbytečného pamfletu.

 • distilled water napsal:

  jo tak přesně tohle mě taky napadlo… bohužel se takováhle věc stává čím dál tím častěji… první takovouhle věc jsem zaregistroval s Michaelem Jacksonem – přibližně posledních 10 let před jeho smrtí ho poslouchali už prakticky jenom jeho skalní fanoušci, ale po jeho smrti najednou začaly miliony lidí říkat, že to je největší tragédie od vymření dinosaurů a že Míšu bezmezně milovali, ale při tom bych řekl, že drtivá většina z nich ho při tom měla za úchyla, kvůli jeho skandálům… No, řekl jsem si, že přece jenom ve svojí době to byl jeden z nejznámějších lidí na světě, tak si to asi zaslouží, a tyhle hlášky jsem ignoroval. Fast forward o 2 roky dopředu a umřela Amy Winehouse. To už mě trochu zarazilo. To jméno jsem do té doby v životě neslyšel (je pravda, že její hudba zrovna nebyl můj šálek kávy, ale to nebyla ani Jaksonovo), ale jak se zdálo, tak polovina mých přátel na facebooku byli její největší fanoušci a brali to jako největší tragedii od vymření dinosaura. Pak jsem viděl nějaké spekulace o tom, že to jsou pouze reklamní tahy jejich vydavatelů a že Amy Winehouse za 2 týdny od její hlavy prodala víc alb než za celý její život (což pravděpodobně nebyla pravda, ale na každém šprochu…). To by dávalo smysl. Bohužel jak se zdá lidi se toho chytili. Zemřeli 3 skvěli hokejisté, na které mohl být národ hrdý. A jak lidé uctívají jejich památku? Ne minutou ticha a piety jak bývá zvykem, ale soutěží o to, kdo bude členem víc skupin na facebooku s jejich jmény v názvu. Chápu, když pár slov k události řekne skalní fanoušek hokeje (klidně prostřednictvím zdi na facebooku) nebo když se to jde zapít do oblíbeného sport baru, kde jsme sledovali jejich zápolení na mistrovství světa (zase, klidně se to může domluvit prostřednictvím facebooku, proč ne, od toho tady je), ale notifikace typu ‚Abc Def se stal členem skupiny „11.9.2011 budu stát 2 hodiny na hlavě k uctění památky lidí zahynulých v největším s-letadly-spojeném-neštěstí-všech-dob – hokejistů Jaroslavli“‚ či postování fotografií na uctění jejich památky a označování všech svých přátel na nich, se mi zdá opravdu dost zvláštní…

 • Vašek napsal:

  Tohle je strašný paskvil článek, nicméně právo na názor má každý. Tři naši hráči, kteří včera zahynuli, byli a jsou pro mnohé hrdinové, kteří svou činností, tím co dělali, rozdávali radost lidem. Každý hokejový fanoušek, ale také každý racionální člověk je schopen to, dle mého, pochopit. A to, že je kolem toho spousta povyku? Vy to fakt nechápete? Lidé se neloučí s Markem, Vašíčkem, Rachůnkem, kteří opravdu existovali, fyzicky. Loučí se s těmi hrdiny, které sledovali v televizích, díky kterým mohli zapomenout na strasti jejich vlastních životů a na chvíli se upřímně radovat z vítězství. Pro náš národ toho udělali hodně, tak ať se s nimi národ také rozloučí.

  A pane autore, nazývat někoho prasetem… to je zcela ostudné a opravdu by jste se měl zamyslet a uvědomit si, že to co je pro vás hlínou, může být pro někoho zlatem a nemáte nejmenší právo za to někoho osočovat. Kdo jste, že si troufáte někoho odsuzovat? Styďte se.

 • neznámý napsal:

  autorovi- pokud tě to nezajímá, tak se k tomu ani nevyjadřuj

 • Ondra napsal:

  Nemůžu říct, že autor článku mele kraviny. Je pravda, že je plno lidí, kteří sdílejí články, mění si profilovky jen proto, že to dělají jeho vrstevníci a o podstatě věci nemají vůbec šajn. Co se mé osoby týče hrál jsem 16 let hokej. Díky zranění jsem musel předčasně skončit a za tu dobu znám plno známých hokejistů ať osobně nebo pouze od vidění či z médií. Tato zpráva mě naprosto upřímně zasáhla, protože k těmto lidem mám blíž něž kdokoliv jiný a nikdo mi nebude osočovat zato, zda mám nebo nemám právo vzdát památku těmto lidem, kteří rozdávali radost na ledě a díky nim je český národ skoro každý rok alespoň na pár dní v soudržnosti a pospolu. Jako národ takový stojíme za hovno právě díky takovýmto lidem, kteří jsou bezcitní a nemají k nikomu a k ničemu úctu.

  Samozřejmě denně umírá plno lidí, kteří nejsou probírány médii a o kterých se nemluví 3 dny v kuse, ale věřte mi, že když něco takového vždy slyším, tak pokaždé si v hlavně řeknu, že to musí být hrozné pro jejich rodiny a příbůzné.

  Je samozřejmé, že není potřeba se slézat na deseti místech najednou. Člověk může vzdát úctu člověku i doma zapálením svíčky a myšlenkou na daného člověka.

  Každopádně koho to co se včera stalo nezajímá, tak ať podobné články nečte a drží hubu.

  PS: Kdyby mi někdo do očí řekl: “ a koho to jako zajímá co se stalo“ jak jsem četl v jednom příspěvku… tak Vám řikam, že bych mu narovinu ukopnul palici.

  S pozdravem

  O.

 • gexo napsal:

  já nevím na co si tu hrajete ? já osobně když sem se to dozvěděl řekl sem si že je to smutný že sme přišli o 3 vynikající hokejsty a že jejich rodiče se s tim nikdy nesmíři, ale nezačal sem brečet necítil sem lítost, ani sem se necítil divně prostě nic. protože sem je neznal a sem prase je mi to jedno mě se to nedotklo je to smutny ale proč to řešit dál? viz psát si statusy na FB atd… je to přehnaný jako většina všci o známích lidech …. ;) a asi sem taky trotl idiot atd..

 • Novas napsal:

  Pan autor si zrejmě potřeboval „odpustit páru“ ale tím,že bude ostatní nazývat prasatama a nevím čím vším ještě,si moc nepomůže,lidé tak reagují proto,protože ti kluci v tom letadle,dovedly nejedno z nás k hrdosti že sme z ČR,přinášely nám radost i smutek,proto nechápu,proč by hned půlka lidí měla být prasat.Dobře,s těma rakvema je i to i na mě moc,a nesouhlasím s tím,ale to,co vy tu potíte sou taky pěkný „hovna“ s pardonem.
  A ovlivnění medíi,kdo dneska není?Viz.finanční krize taky žádná nebyla,všechno je dneska v moci médií,to je 21.století,tak si zvykejte :)

 • ARH napsal:

  jacípak hrdinové? vždyť nehrají ani v žádném českém týmu, ale tam kde jim zaplatěj nejvíc peněz. Hrdinové jsou ti kteří jsou ochotni riskovat vše, nebo nejvíce JEN pro lásku k vlasti, například naši hrdinové ze 2. světové války. A pokud se má náš národ stmelovat kvůli hokeji? Pardon, ale co je to za vlastenectví? Co je to za stmelení národa? Prachobyčejná póza. Jak kdysi řekl pan Borovský – Byl by již čas, aby nám toto vlastenčení ráčilo z úst konečně vjeti do rukou a do těla, abychom totiž více z lásky pro svůj národ jednali, než o té lásce mluvili

 • lucifer napsal:

  Život je nespravedlivý, vždy byl a bude… Každý den se toho kolem nás děje spousta a není to zrovna hezký. Nikdo se nad tím ale nepozastaví. A spadlo letadlo, kde zemřely desítky lidí, ne jen naši 3 hokejisté! Na to dost lidí poněkud zapomnělo.
  Gexo: naprosto s Tebou souhlasím. Mám to stejně…
  Petr, Marvin, B: Souhlas!

 • Lenka napsal:

  Absolutní souhlas.. ano.. je to smutný, je to tragédie, byli zmařeny lidské životy.. ale ne jen ty tři z českýho nároďáku..
  jenom dneska v africe umřelo 30 000 dětí.. pár lidí se zabilo na českých silnicích… někteří byli dokonce zavražděni.. ale to nikoho nezajímá.. dneska to nebyl ani spisovatel, ani hokejista, tak proč by se to řešilo?
  ale aspoň tejden se budou dobře prodávat noviny….

 • lucifer napsal:

  To Lenka: Lépe bych to nevyjádřila ;-)

 • Lukáš napsal:

  to GEXO: Ale taky si nijak zvlášť neprožíval Mistroství světa 2010 ani teď na Slovensku.. Existují také lidé kteří brečeli štěstím, že tam ti kluci vyhráli a proč vlastně brečeli? Vždyť nic oni nevyhráli viď?? Prostě tu jsou lidi, kteří se do něčeho dokáží vžít natolik, že to prožívají jako kdyby toho byli součástí, ale to nemůžeš pochopit, pokud nic tak neprožíváš… Je to pouze na každém z nás, jak takové věci prožíváme.. Když je prožíváme intenzivně, tak v dobrém i špatném, když ne, tak vůbec… Takhle aspoň rodiny viděj, že můžou bejt na svoje syny nebo manžele hrdý, že tu dokázali i za celkem krátkej život zanechat stopu, která se vryla do milionů sportovních srdcí a to jim bude později dělat radost… Je dobře, že tu nejsou jen lidi typu tebe a autora článku…

 • Lukáš napsal:

  to Lenka: Kdyby těch 30 000 dětí udělalo pro ČR to samý jako tihle 3, tak by se na ně taky u nás vzpomínalo ….

 • Slim napsal:

  jsem cynicke prase ale naprosto souhlasim s clankem. Zrovna dneska kdyz davali opet zpravy plne te tragicke udalosti tak tam jeste probehla kratka zprava ze na dalnici zase umirali lide a ja se ptam, proc nikdo netruchli pro ne? Proc nikdo netruchli pro ty tisice detských zivotu, ktere kazdy den vyhasnou a nedostanou ani sanci? Ta teatralnost s jakou je to podano dnes v novinach (kde si neprectete nic jineho) tak z te je mi opravdu na zvraceni a je to nechutne, to neni vzdani holdu to je jen delani divadla z lidskeho nestesti a to je hnus

 • Cuba napsal:

  Z kratkeho prieskumu: 100% linuxovej komunity suhlasi s clankom.

 • Lukáš napsal:

  To slim: Proč by se mělo truchlit pro ty co umřeli na dálnici?? Kdo je znal, tak pro ně truchlí, ale co udělali pro Národ?? Jestli vůbec pracoval, tak maximálně odvedl nějaký peníze do státní kasy.. Proč by se pro něj mělo truchlit?? Když ničím nepřispěl.. Hokejisti dokázali to co nikdo.. Dokázali spojit národ a všichni jim fandili, bylo jedno jestli jsi pravičák, levičák, žid nebo křestaň. Bylo jedno jestli jsi bílej, černej nebo žlutej, ale v tu chvíli když Rachůnek vstřelil gol na MS 2010 tak se všem zastavilo srdce a všichni začali slavit – SPOLEČNĚ! Proto se tihle mají oslavovat…

 • prasacko napsal:

  Lidi, vzpamatujte se! Na cestách a vůbec kdekoliv jinde se denně odehrávají různé nehodny a neštěstí, při nichž umírají lidé, mnohdy velmi mladí. Přírodní katastrofy, kde ztráty na životech se pohybujou ve stovkách či tisíckovkách. Je smutné, že takovéto tragické zprávy nám jen projdou hlavou – tam a ven – a na druhý den už po nikom ani pes neštěkne, jak se říká.
  Nedej ale bože, jakmile zemře nějaká známá osobnost či rádoby celebrita. To pak máme každý den na talíři naservírované jedno a to samé, furt dokola.
  Nadruhou stranu ale nepopírám, že mě tato událost nezasáhla. Když jsem se poprvé dozvěděla, co se stalo, nějaká ta slza se urodila. Rodinám a nejbližším přeji upřímnou soustrast…
  Proboha ale! To stačilo uplně oznámit jen jednou. Připadá mi ohavné až nelidské, takovýmto způsobem parazitovat na něčí smrti. Naše slavné média, ať už je to Nova či Novinky.cz a mnoho dalších z této události udělali nechutnou šarádu, která musí být velmi nepříjemná jak pro rodiny zesnulých, tak pro nejbližší bříbuzné. Je to nedůstojné vůči nim a vůči zesnulým.
  Celý národ se nechal strhnout davovým šílenství. Oni truchlí? Tak taky truchleme a pitvejme všechno víc a víc do větších detailů.
  Je to něco jako prasečí chřipka. Všichni se z toho mohli posrat.. Když zemřel člověk nebo dva propukala panika! Prasečí chřipka byla všude! Nakoupilo se vakcín a léků, každý se chtěl okamžitě nechat očkovat, aby nezemřel. Vyházelo se tolik peněz pro nic. Proč? Aby si někdo namazal kapsu.. Přitom nikomu velice nedocházelo, že na obyčejnou chřipku ročně zemře několik tisícovek lidí, ale to už nikdo neřešil. Ono to totiž byla speciální chřipka – prasečí! ale to už jsme se dostali někam jinam…

 • Virnik napsal:

  Zrcadlo nastavene skutecne situaci v CR… jeho sledovani ale neprekousne kazdy.
  Dobre napsano.

 • RaJan napsal:

  Presne tak isto dementny extrem o akom sa snazis v clanku pisat len z druhej strany…ako mozes sudit a hadzat vsetkych do jedneho vreca? Ak chces pisat kritiku, tak pis bez toho aby si niekoho urazal.

 • karolína napsal:

  vystihl jsi (jste) to úplně přesně, nemám, co bych dodala. Bohužel inteligentních lidí je v tomto státě skutečně málo..(taky to podle toho vypadá..)

 • Zuzka napsal:

  Naprosto s timto clankem souhlasim. To, ze nekdo umrel je sice dost smutne, ale lidi vzpamatujte se.
  Pisete tu, jaka je to tragedie, ze umreli zrovna tito 3 hokejiste z CESKA. Ze pozdvihli narod, vratili Cechum hrdost a kdovi co jeste. A my, co s tim nesouhlasime, jsme automaticky pokladani za pitomce a idioty, v jinych pripadech az za dementy nebo naproste hnupy nerozumici hokeji.
  Vsichni se tady ohanite recmi jako „co pro NAS udelali“ nebo „diky nim JSME mistri“. Zkratka se nemuzu ubranit pocitu, ze si je vsichni tak nejak privlastnujete a ze ve Vasich ocich se hraje na zasluhy.
  Ale skutecnost je trosku jina. Zamyslete se nad sebou. Opovrhujete lidmi, kteri maji jiny nazor nez vy, snazite se vest „znalecky soucitne“ reci a ostre se stavite ke kazdemu komentari, ktery neni dle Vaseho gusta.
  Mrzi me, ze se na obeti teto nestastne tragedie divate jen jako na hrdiny statu. Jsem si totiz jista, ze pokud by tito mladi lide vedeli, co je ceka a meli na vyber, urcite by si nezvolili HOKEJ…

 • Anonymus napsal:

  Vzak pro Autora. Nejde to říct jinak než: Ty debile co si o sobě myslíš? Ve svém článku říkaš jak je nikdo ani neznal a všichni za ně truchlí. Jestli ti to náhodou nedošlo tak ty tři kluci byli reprezentanti České Republiky to je ta země ve který žiješ ty ignorante! A jestli jste si toho některý z vás nevšimli tady v téhle zemi už nám nezbylo moc věcí na které by jsme jako češi mohli býti hrdí. ale řekněte kolik z vás bylo hrdých na to když čeští hokejsté vyhráli zlato na olympiádě v naganu, kolik zvás bylo hrdých když minulý rok vyhráli zlato! Ve chvílích kdy reprezentovali naší vlast byl celí národ jednotný a byl hrdý na to že sou z čech, to se dnes tak často nestává. a oni nejen že nám vydobili medaile ale i respek ostatních zemí! proto by každej z vás debilů co nikdy nic nedokázali je mi špatně když tohle píšete, to ste vlastenci? a jestli ne tak co tu doprdele děláte?

 • cehovsky napsal:

  Vůbec nevim nic o IT, ale nejde nějak udělat, aby si tenhle web prohrábl uživatelovy cookie a pokud detekuje přítomnost cookie z diskuzí na novinkách a iDnes, znemožnil by sem takovým lidem přispívat? Tyhle verbální sračky hltačů bulváru intelektuálnímu webu nesluší.

 • lucifer napsal:

  Někdo žije sportem, někdo ne. Proto se k tomu každý staví jinak. Mně jsou fuk nějaký medaile, turnaje, mistrovství atd. To mi k životu nijak nepřispěje, nevydělá mi to na rohlíky, nepomůže mi to v ničem.
  Už mě nebaví, že se vždycky něco stane a jsou toho týden plné noviny, televize, internet, prostě všechna média pořád jedou to samé dokola. Ještě, že se pořád něco děje, jinak by přišla na buben. Jiným špatným zprávám se věnují sotva půl minuty a tomuhle každý den od pádu věnují celé zprávy. Katastrofy a ošklivý věci a nehody, vraždy, umírání se děje každý den. Bohužel to k životu patří. Fajn, řeknu si, je mi to líto a můžeme být šťastní, jak zrovna my žijeme, že jsme zdraví a nic zlého se nám nestalo, ale jdu dál a nestrávím týden tím, že se budu bavit, jak spadlo letadlo, dávat fotky svíček po celém netu a psát, jak strašně truchlím a vzpomínám. Stejně tím mrtvému letadlu nijak nepomůžu. Jo, je to hrozné, co se stalo… Osud je prostě nespravedlivej! Příští týden se zase stane něco jiného a po téhle události zůstanou jen staré titulky v novinách.
  Nechápu, proč si vyčítat, zda někdo truchlí nebo mu je to u zadnice. Je snad dobře, že každý máme svůj názor a nejsme jen národ tupců, kteří radši souhlasí s každým, kdo je z toho zdrcen, jen aby byl klid. Každý se zajímá o něco jiného, tudíž každý je i smutnej z něčeho, co je mu blízké. Já, jelikož jsem čerstvá maminka, tak mě teda víc zasáhla ta událost se 4 ubodanými dětmi vlastní matkou!!!

 • Ondra Hokův napsal:

  Absolutní souhlas s autorem článku.Líp bych to nevyjádřil. Není to zdaleka poprvé co se tohle v médiích děje a pochopitelně ani naposled.
  Až si sjedou všechny ratingy a prodejnosti tak příště ještě přitvrdí.
  První zpráva mě skutečně a upřímně šokovala.To asi každého, ale to co se děje potom je výraz naprosté ubohosti a NEúcty zejména k pozůstalým, pro které tyto dny jsou díky médiím skutečným peklem. Zatímco rádoby truchlící si to skvěle užívají. Je velká škoda co se stalo, ale je to realita. Tohle se prostě děje a dít bohužel bude…

 • Soňa napsal:

  Souhlasím s autorem, denně se ve světě děje stane spousta vražd, neštěstí… a nikdo o tom neví, nikoho to nezajímá..a hle jedno neštěstí trochu známých lidí, trocha mediální masáže se na nás hrne ze všech stran, postrádám v tom trochu piety, pokory a upřímnosti..

 • Michvolka napsal:

  S clankem do jiste miry souhlasim, ale mam jednu vytku. Citujes tam -cenzurováno- hned dvakrat, jednou jako hysterickou placku, ktere vhrkly slzy do oci a hned o tom psala na Facebook a podruhe jako truchliciho, ktery i ve vlnach nepredstavitelne osobni bolesti posila zajimave informace bez zbytecneho patosu.

  Bohuzel je nutne si uvedomit, ze ti lide, kteri dnes vysavaji bulvarni tisk a v objeti klesaji na kolena k prilezitosti narodni tragedie smrti tri hokejistu (Anicky/…) a hltaji kazdou bulvarni informaci ktera se naskytne, jako dnes: „V troskách plavali tři mrtví!“ (příp. „Rodiče Aničky žádají média aby přestala zveřejňovat osobní informace“/…) jsou ti samí lidé, kteří se hlučně rozhořčují pod každým politickým článkem na Novinky.cz, ti samí lidé, kteří sedí večer před televizí s lahváčem v ruce a křičí na fotbalisty. Já je nazývám malými českými lidmi. Taková ta masová většina s IQ hodnotou okolo průměrných 95, s průměrnými zájmy, průměrnou prací a průměrným životním stylem. A smutnou to pravdou je, že tito malí čeští lidé jsou ti, kteří si tenhle článek vůbec nepřečtou a pokud ano, budou na něj reagovat asi jako na standardní politickou diskuzi na Novinky.cz – zbrkle, bez zamyšlení a bez smyslu. Snažit se je napravit je bohužel boj s větrnými mlýny.

 • jonny napsal:

  true true

 • Lukáš napsal:

  Ty musíš bejt ču..k, jak sviň. Každej koho to zasáhlo byl velkej hokejovej fanda, ale ty budeš možná, tak počítačovej maniak, kterej hokej nikdy neviděl a ani klukům na ledě nefandil. Tak si stahuj porno a dělej si u toho svý věci a neser se do věcí, který neznáš a hlavně jim nerozumíš!!!!

 • Noemi napsal:

  …souhlasím s autorem..ti, kteří truchlí přes facebook nejsou opravdu zdrcení tím co se stalo, ani si neumí v nejmenší míře představit, jaká to je opravdu tragédie a co cítí ti, kteří s tím mají opravdu něco společného..jsou to jen ovečky, které se připojují k davu a chtějí být zajímaví a vypadat citlivě..s empatií každodenní stavy a trapné komentáře na fb vůbec nesouvisí..jestliže jsou všichni tak empatičtí, proč netruchlí nad každým, kdo tragicky zemře? nedělali by totiž nic jiného..bohužel..nebo proč nepátrají po příčině nehody? aby tak zabránili další? Proč nedělají něco smysluplného? pouze upozorňují přes sociální sítě na svůj „smutek“..
  jejich památku tohle určitě neuctí..

 • Lucie napsal:

  Četla jsem článek a asi 3 komentáře…stačí…vždycky se najde opozice…jak se říká, kdyby jsme neznali světlo, neznali bysme ani co je to tma…ať si dop***** každý myslí co chce ne??? nic to nemění na tom, že kluci posílíli několikrát národní hrdost a suverenitu…a lidi jsou zvědaví, lidem je líto, co se stalo…a příbuzní souhlasili se společným rozloučením a možná jsou hrdí na to, čím jejich manželé, synové a otcové byli…tak se tady přestaňte do sebe navážet a uvědomte si, že všechno má svůj důvod…a myslete si co chcete

 • Lucie napsal:

  jo a, vypadáš na to, že to asi hodně sleduješ, když tady píšeš o tolika detailech…zajímavé

 • Zadek napsal:

  Konečně to někdo „řekl nahlas“. Souhlasim s článkem a linux nemam ;)

 • Petr napsal:

  S článkem musím jen souhlasit. !!!

 • Ivana napsal:

  Jak už tu bylo psáno…. VZDÁVÁM HOLD AUTOROVI!!!

  !!! Lidi, vzpamatujte se… Truchlit se má v klidu, míru a pokoře! Jestli jste je skutečně tak milovali, tak si uvědomte, že z jejich smrti děláte hnusnou frašku!!!

  Mimojiné mne velmi pobavilo gramaticky „správné“ a srdcervoucí vyjádřování „truchlících“. … S odpuštěním… věděla jsem, že jste pošahaný, ale že jste i negramotní dementi mě nenapadlo!! ;) :)))

 • Topi napsal:

  Vynikající článek. Už mě to přiživování se na třech mrtvých hokejistech o nichž jsem doteď neslyšel taky leze krkem.

 • Markéta napsal:

  Milý autore,osobně nechápu proč jsou lidem neustále nastavovány nějaké mantinely, jako například KDO, KDE a PROČ má truchlit, a taky nechápu proč když někdo něco dělá přes facebook – vlastně COKOLI – tak je prase. Vždyť facebook je o lidech, tvoří ho lidé, nikdo jiný. Tak proč bych ostatním lidem neřekla co si myslím? Komu jinému bych to měla říci? A proč ne touto cestou když ji uznám za vhodnou? Abych se vratila k tragédii, nemyslím si, že by komukoli kdo dotyčné osobně neznal „vhrkly slzy do očí“. Mě osobně ta zpráva taky zaskočila, protože každého kdo něco umí, a vezme si na sebe dres, kde je český lev a tím jde světu říct – jsem Čech a něco umím, velice obdivuju, protože mám Českou Republiku jako svou vlast nesmírně ráda. A také jsem nerada když přicházejí o život mladí talentovaní lidé – navíc, byli to vrcholoví sportovci, ELITA českého národa ve sportu, někdo ke komu vzhlíží kluci když se učí hokej, ne jen tak někdo. Zaslouží si uznání, ať si myslíš cokoli. Poslední věc – než něco takového příště napíšeš, kouni na hokej, ptz to byli fakt machři ;)

 • BERAN napsal:

  Moudrý test autor zrovna tedy nenapsal, protože ho tvořil v hněvu, ale hněvu dost oprávněném, proto taky tolikrát odeřil na hlavičku.

  A co by bylo „moudré“? Třeba zamyslet se kromě toho podivného vzorce chování, který je zde námětem, spíše nad důvody, pro které lidé nemají hrdiny vpravdě národní, na nimiž by dokázal pietně truchlit.

  Vše dobré, pane autore. Rád jsem si Váš text přečetl.

 • Erik napsal:

  Pokud jsou takove zpravy medializovane, verejne vzdam uprimnou soustrast, ale to jen temito slovy, protoze jsou dostatecne vystizne…
  Nechci dmychat agresi nekterych komentujicich, proto jen souhlasim s clankem.

 • Alena napsal:

  Naprosoto souhlasim s aiterm, přestože jsem hokejový fanda.

 • Daniel napsal:

  Suhlasim, konecne to niekto povedal nahlas. Zomrelo tam dalsich 30+ ludi o ktorych sa media zmienuju ako keby boli len nejaka batozina.
  Na podobnu temu: http://www.youtube.com/watch?v=tVACUjHn6yU

 • Tomáš napsal:

  Pořád nechápu, proč se stále vynořují podobné články o tom, jaká zhovadilost je to, že spousta lidí truchlí nad jejich tragickou smrtí, pokud mají lidé potřebu se podělit o svou bolest, kterou mnohý z nich opravdu cítí, včetně mě, tak proč je nenecháte a pořád do toho musíte rýpat. Pokud vám to nic neříká a nic necítíte, fajn, je to vaše věc, ale přestaňte pořád někomu cpát své názory o tom, jak jsou lidi ubozí, když se shromaždují a projevují svojí lítost.

 • si dement napsal:

  Si dement

 • peta napsal:

  Souhlasim s clankem, nejvice me na lidech zarazi ze najednou jsou vsichni strasny hokejovy fandove.
  Lukáš 9.9.2011 v 07:44
  Za to ty si urcite uplnej odbornik, zajimalo by me na kolika utkanich si se byl podivat osobne.

 • sabi napsal:

  twl kdo psal ten článek?neříkám,že nemá v něčem pravdu,ale nepřehání to trošku?by mě zajímalo co by psal o tregédii Chilského ragbyjového týmu 1986 který byl z filmován….co maj říkat pozůstalí?

 • Mates napsal:

  DObrý den,
  článek jsem četl důkladně a myslím, si, že je z části pravdivý,ale spíše bych se zamyslel nad tím, že ačkoli jsem osobně ani jednoho hokejistu neznal, při doslechu té zprávy jsem opravdu strnul. Nejde o to, že to byli hokejisti z nároďáku,ale o to, že člověk ví jak daný člověk vypadal, jak mluvil a věděl z médií i o jeho nejbližších. Že při vyrovnávacím gólu se mu narodila dcera kateřina..atd. V ten moment se vžijete do role těch nejbližších a myslím, že normálnímu člověku, který má city na svém místě, musí přijít tenhle moment opravdu katastrofální. Myslím, si, že stejně tak nám bylo líto i lidí z trágedie z 11.září, kde jsme taky nikoho neznali,ale přesto člověka pokreje husí kůže. Ano, souhlasím, že není nutné to někde prezentovat na FB,ale myslím si, že to lidé dělají spíše proto,aby jejich nejbližší viděli jak je národ miloval a to si myslím, že není nic špatnýho. To sámé je i se svíčkama, je to spontání a mraky lidí se sešlo před stadionem bez jakékoli domluvy. Nebudu autorovi nadávat, je to jeho názor, ale rozhodně si myslím, že pokud mi ukápne nějaká slza po zjištění podobné události, nemám se proč stydět a už vůbec si nezasloužím titulek prase. Příjemný den všem.

 • Magdalena napsal:

  Skvěle napsaný a bohužel pravdivý článek.

 • Robo napsal:

  Ja s tým súhlasím. Prečo to rozmazávať kde-kade? Tiež mi je ľúto tých chalanov, zapálil som za nich sviečku. Prečo by som mal vypisovať po FB ako ma to strašne bolí, boli to dobrí chlapi, otcovia a bla bla bla. Vieme sa o tom porozprávať pri pive, ale ťahať myšlienky na nástenku – tak to nie. A milá Markéta, nič v zlom, ale ak máš priateľov len na FB a cítiš „silnú“ potrebu celému svetu povedať, že ťa to mrzí a neviem čo ešte, tak ti len odkazujem, že mne je ľúto teba. Ale ako vravím – nič v zlom. A autorovi držím palce!

 • Jany napsal:

  Súhlasím s tým, že sa všade nájdu ľudia, ktorí sa na tragédiách vedia priživiť, a takisto ľudia, ktorí smútok len predstierajú, aby zapadli do davu ľudí a aby boli zaujímavými, prihliadnuc na okolnosti posledných dní, ale vás ostatných, ktorým je „z toho zle“, nehádže nás všetkých do jedného vreca. Keďže neviete, kto ako tragédiu v skutočnosti vníma a kto to ako berie. Ďakujem

 • Wartin napsal:

  Je to tragedie, protoze jsme hokejovy narod. Nauc se s tim zit.

 • lenyy napsal:

  Naprostý souhlas s autorem.Jako vrchol netaktu,neslušnosti vůči pozůstalým,ale i samotným obětem vidím osobně pořádanou rozlučku na staromáku,to mi přijde už za tou pomyslnou čarou.Proberte se lidi…:-((((

 • Wartin napsal:

  A mimochodem – prase jsi ty, jelikoz vis, ze tvuj web nikdo necte a mas mindrak. Leceni mindraku tim, ze pospinis (dobre, priznavam trochu prehnane) truchleni narodu, jenz hokejem zije jen za ucelem nahoneni tisicovek unikatnich ip a zobrazeni stranek za cenu absolutniho iracionalismu vuci vseobecnemu zajmu. Jsi prase a mel by ses jit bodnout.

 • spike napsal:

  tohle je šílenej článek

 • Nuda napsal:

  Nechápu pozastavení nad tímto tématem, prostě ten tak truchlí a ten zase ne, je to každýho věc a vyjadřování se o médiích, jak je my ,,prasata,, podporujem, to je to samý, že vy jste sem napsal tento článek a to už je také mediální, jelikož se to šíří internetem, tudíž jste i vy předpokládal, že si tento článek někdo přečte takže jste vlastně stejný jako televizní ,,magnáti,, které dle článku odsuzujete, ale určitě televizi vůbec nesledujete. Jak již bylo zmíněno, je to váš názor, ale opravdu nazývat ostatní prasetem je podle mě zbytečný. Článek je opravdu nudný!! Prostě mi nic neřekl, jen že se někdo snaží ostatním určit, co by a jak by něco měli dělat a samozřejmě to zdůraznit slovy jako např. ,,prasata,,. Přeji příjemný den do chlívku!

 • prase napsal:

  kde autor přišel na to z těma ostatkama?co vím budou tam jen fota hráčů-všude jinde ve světě je to naprosto normální,že se národ loučí s vojáky(anglie)nebo s tragicky zesnulímmi sportovci a nikdo se nad tím nepozastavuje.JEN TENTO UBOHÝ AUTOR ČLÁNKU

 • marieke napsal:

  Naprosto souhlasím s Matesem!

 • Michell napsal:

  Svým způsobem má pravdu… ale podle mě je ten člověk co to napsal idiot, který má zřejmě komplexy z toho, že jeho si nikdo nevšímá a kdyby byl v tom letadle on, tak je právě mezi těmi, o kterých se příliš nemluví. A nazývat lidi (fanoušky) prasatama mi přijde jako totální ubohost. Bez těch třech bychom titul MISTRŮ SVĚTA vůbec teď neměli, proto se to i všude tak propírá v médiích. Souhlasím ovšem s tím, že zakládání skupin na FCB a vynucená truchlivost taky není zrovna cool. Jenže tyhle skupiny zakládají puberťáci, kteří u toho počítače sedí denně a nedělají nic jiného než drbou… Nicméně já patřím mezi jejich fanoušky, zasáhlo mě to a ikdyž jsem je naznala osobně, příjde mi to jako velká ztráta a mám z toho špatný pocit… Tímto bych to ukončila a chci vzkázat autorovi, ať se nad sebou zamyslí. Takovými výroky a urážkami do světa díru neuděláš chlapče;) Myslím, že tento názor šel napsal i bez tvých trapných výroků…

 • Marie napsal:

  Vlastne i tady vznikla ta sama situace jako na FC,debata a debata jen o tom samem nestesti,takze nam autor zase ukazal,jen to, ze ma potrebu se vypovidat a je uz jedno jestli o nestesti nebo o prasatech,v cem je tedy rozdil??

 • Michell napsal:

  Vždycky to bude názor na názor, debata na debatu… a rozdíl je jen v tom, že na FCB nikdo nikoho neuráží, zato tady autor má zřejmě potřebu mít za jakoukoli cenu navrch a ponižovat všechno a všechny okolo.

 • Fany napsal:

  Ja si myslim,ze je to kazdeho vec,jak se k danne informaci o nestesti postavi.Nikdo nema pravo druheho odsoudit,jen proto,ze vyjadri svuj nazor,soucit a pod.,coz udelal i autor tohoto clanku,vyjadril se.Spis by bylo asi nepochopitelne,kdyby podle autora,asi nikdo na dannou zpravu o nestesti reagoval, tak,ze by se nic nedelo.Ticho po pesine,to by asi bylo i vuci zemrelim dost nefer,spis by tento clanek mel adresovat zminenym mediim a ne lidem,kteri svou soustrast projevuji.Kdyz zemrela Lady Diana,take truchlil cely svet,take ji malo kdo znal osobne a zpusobylo to snad nejaky moralni upadek??

 • Bula napsal:

  Je to furt to samý dokola. Ať už je to Anička J., norský ostrov hrůzy a další neštěstí. Soucítím s pozůstalými, je mi líto co se stalo, ale nemám potřebu to furt dokola rozmazávat a zapalovat internetový svíčky. Autor napsal pravdivej článek a dostal na něj spoustu odpovědí přesně od takových lidí, o kterých v článku píše.

  A nezapomeňte si s sebou na Staromák všichni vzít transparent „Kdo nepláče, není Čech“, aby bylo vidět, že jste opravdoví vlastenci a postarejte se o to, aby jejich jména byla vyryta a nasprejována na každém rohu pro pozůstalé co nejdéle na očích, aby mohli truchlit co nejdéle.

 • K. napsal:

  autor článku má svatou pravdu. všem těm takzvaným „truchlícím“ z řad „fanoušků“ bych přál, aby se jejich mrtvý děti/rodiče apod. vystavovali pár dní na internetu a v novinách. určitě z toho budou mít moc fajnovej pocit a jistě budou cítit sounáležitost s těmi, kteří o tom budou psát a dál to podporovat.

  btw: líbí se mi, jak tu někdo píše, že bez nich „bychom neměli titul mistrů světa“. jak moc se ten člověk o ten titlu zasloužil? je ten titul opravdu i jeho? nejsou náhodou mistři jen ti konkrétní hokejisté a banda „fanoušků“ si na tom jen dál mastí ego?

 • Pavel napsal:

  Urcite mas v nekterych bodech pravdu, ale podle me z toho zacinaji delat frasku vic media nez lidi. Jsou samozrejme takovi, kteri pisou srdceryvne komentare spis ze solidarity a protoze se to vlastne ocekava, ale za mesic si na ne ani nevzpomenou. Jenze to je vsude. Nejen u nas… ze se shromazdili lide na namestich ve mestech odkud kluci pochazeli a zapalovali za ne svicky je pro me naprosto pochopitelne, ze o tom pak pisou media ale taky. Co cekas? Pava? Nejspis te stve nej ten humbuk, ktery kolem toho vznika. A abych rekl pravdu, tak nektere zpravy jsou opravdu zbytecne. Nemluve o nekterych facebookovych skupinach. Hold uz jsme v takove dobe, kdy socialni site a media vubec hybou svetem… Me jako velkeho hokejoveho fanouska jejich smrt zasahla docela dost. A to ze jsem je neznal osobne je naprosto irelevantni. Jejich hra mi prinasela radost a nejakym zpusobem jsem si k nim vytvoril vztah, takze kdyz vyjadrim mou litost a uprimnou soustrast, nepripadam si jako prase. Ty mi taky jako prase neprijdes [ale pokud si to o sobe myslis, tak prosim] a ani mi nevadi to co tu pises. Spis mi vadi, jak to pises…
  A co se tyka toho, ze chteji vystavit rakve na staromaku, slysim prvne. To je podle me docela morbidni a pozustali by to nemeli dovolit. Fotky nebo neco v tom smyslu by mely bohate stacit… navic mi zapalovani svicek, ktere tam uz probiha prijde naprosto dostacujici…

 • Dalibor napsal:

  konečně to někdo napsal :)

 • pozorující napsal:

  Já mám na tuto věc svůj názor, proto z části souhlasím s textem, z části nikoliv.
  Celá věc mě zasáhla, je mi líto jejich rodin, dětí, přátel apod…
  Nebrečel jsem, nezapaloval jsem žádnou svíčku apod…
  Denně umírá mraky lidí, a to hladem, žízní…Tito sportovci se pro hokej narodili, hokejem žili…dar jim dal bůh a teď si je vzal k sobě. Rodiny jsou zabezpečený na celý život. Pořád se brečí nad Českými hráči, ale ty rodiny měli i ostatní hráči. A necítím rozdíl mezi úmrtím Ruského hráče a Českého. Nebo jak jsem zmiňoval lidi, například v Africe, kde umírají nemocemi, žízní a hlady. Toto je pro mě ještě vážnější případ, než tato zmiňovaná událost.
  Tím nepopírám, že to smutná zpráva není. Je to opravdu tragická, ale pro jejic rodiny, nikoliv pro mě. Pro mě pouze smutná a lítostná.

 • Anonym napsal:

  Je to pravda tohle… mně osobně je líto pozůstalých… ono nestačí že přišli o milovanou osobu ale ono se to ještě musí vláčet a až to přestane bejt pro masu zajmavý tak se na ně začne vytahovat špína… chce se mi až zvracet z našich “médií“… upřímnou soustrast pozůstalým…

 • z.o.r.a napsal:

  Mate naprostou pravdu, sama bych to lepe nerekla.

 • Zuzana napsal:

  Milý autore, jsi idiot! I mě obtěžuje hromada věcí na fb týkající se této tragédie, ale nikdo z nás a rozhodně ani ty, nemá právo říkat nikomu jak a pro koho má truchlit. To ať si snad každý rozhodne sám. Někdo jde na staromák kvůli hokejistům a někdo jde zapálit svíčku na místo nějakého neštěstí. Nech brouka žít a každého ať si zvolí svůj způsob. Tohle co tady vytváříš je nějakej umělej pokus vyvolat obě reakce (souhlas i odpor). Pokud Ti jde o to, aby se o Tobě mluvilo. Congrats, ale pro mě zůstáváš idiotem, který by neměl mít svůj názor, když se snaží udupat názory ostatních (ať už jsou jakékoliv)

  Z.

 • Díky. Konečně má taky někdo vlastní názor.

 • Igor napsal:

  aj ked osobne patrim k tym truchliacim a na pocest hokejistov a hlavne mojho najoblubenejsieho hokejistu a dobreho cloveka som zapalil dokonca aj sviecku, zostava mi len suhlasit s tymto clankom, aj ked sa to niektorym diskutujucim urcite pacit nebude

 • Lukáš napsal:

  to peta
  9.9.2011 v 10:01
  By ses asi divila. Byl sem, se podívat, jak na MS v Německu, tak na Slovensku. Já sem velkej fanoušek českého hokeje a ta tragedie mě hodně vzala. Tak si zařaď zpátečku a nech si kecy na koledu. Nazdar, prostě autor toho článku hokej nikdy neviděl a jestli je Čech, což určo jo, tak zaslouží akorát nafackovat.

 • bela napsal:

  já se na hokej osobně nedívám,ale myslím že to je určitě smutné, ale ještě víc smutné je, že z toho dělají takový mediální cirkus.Ptám se komentujících „opravdu souhlasíte s tím, jak vy truchlíte, ale média se napakují?“ tedy souhlasím s článkem.

 • Martin napsal:

  Přesně tak, sdílím stejný názor…

 • zdeněk napsal:

  já byl zrovna ve středu na pohřbu a když jsem se po pár hodinách dozvěděl o pádu letadla byl mezi mnou a „truchlící“ patnáctiletou kámoškou, od které jsem se to dozvěděl, docela rozdíl… no a hádejte v čem…

 • Ghandi napsal:

  Lukáš
  To jsou perly. To jestli Case někdy viděl hokej nebo ne, nemá nic společného s jeho kritikou způsobu jakým se lidé podílejí na medializaci smrti. A to jestli je Čech s tím také nemá nic společného. Bavíme se o způsobu vnímání toho co je morální a o tom kde končí soustrast a začíná falešná fraška. Ovšem to ti evidentně uniká.

 • Petra napsal:

  Je to tragédie, ale naprosto souhlasím s autorem.

 • Bucha napsal:

  Naprosto zdravý pohled na věc. To, že nevzlykáme kvůli každému, kdo tragicky zahyne z nás přece nedělá bezduché cyniky. Ačkoliv sdílím tento názor, tak si plně uvědomuji, že zemřeli mladí lidé, sportovci a mnohdy také třeba otcové děti a to je podle mě mnohem důležitější než dsetitisíce skupin na sociálních sítích.

 • Riky napsal:

  Souhlasím se vším co je zde napsané, ještě bych chtěl dodat. Kdyby zemřela např. nějaká baletka, která reprezentovala Českou republiku popřípadě by se prosadila i v Zemi, nikdo z Vás ani nemrkne, nenapíše ani status a ještě se bude posmívat , ježiš tak „chcípla nějaká kráva“….zamyslete se nad sebou! Hovádka

 • Rasista napsal:

  muj osobni nazor je ze hold zemreli tragedie se dejou vsude kolem nás a tak to bude . ALE ! Vim co ty hráci dokázali což cenim ale na světě je dalsich 20 miliard lidi kterou tu sanci hrat napr hokej nedostali a byly by lepsi a nad jejich smrti se jen Zapráši ! to že v afice denne zemre X tisic děti na podvýživu a nedostatek vody to nikoho nezajma lidi to berou jako Havět tyto africany pritom kdyby dostali trochu vychování vzdelani tak by mohli byt x krat lepsi jak uz bouzel zemrele hokejsti . Jsem čech je pravda ze me to dost zamrzelo ze sme prisli o tvůrce zlata ale svět se kvuli tomu nezhrouti .Hold zemreli obycejny lidi co dostali sanci hrat ve vetsich soutězich atd . vic nemam slov k tomu

 • Hanny McMicinková napsal:

  Lépe bych to neřekla. Díky za tenhle článek!

 • Veronika napsal:

  Souhlasím s pointou článku, ale pravda, přijde mi to napsané poměrně dost a zbytečně cynicky..

 • Petr napsal:

  Děkuju za skvělý článek!

  A jen dodávám: Včera ráno smetl na silnici, kde denně jezdím, kamion osobní auto a zabil 4 mladé muže. Kdo zapálí svíčku za ně? Oh ano, jen rodiny a přátelé. A snad budou mít to štěstí, že videa a fotky jejich zohavených ostatků nebudou běhat v televizi a po netu a jejich rakve se nebudou válet po náměstí…

 • rasista napsal:

  nejvic lituju tich rodin co prislo o svoje milovany a meli 2mesicni deti to je mi nejvil lito ze ty deti nepoznaj vlastni otce ale proste smirit se stim musi a je jen otazka casu kdy si pro nás prijdou.

 • Case napsal:

  Snažil jsem se komentáře držet otevřené co nejdéle, ale s ohledem na jejich neutuchající proud a dlouhodoboě nízkou úroveň je tímto okamžikem i z důvodů, o kterých tenhle post přesně byl, uzavírám.

 • […] jsem taky tohle, skvěle napsané. This entry was written by quick, posted on 11 September 2011 at 21:04, filed […]

 • […] Living at the edge of the world » Národní tragédie! AKPC_IDS += "3031,";Popularity: unranked [?] […]

RSS komentářů k tomuto příspěvku. Zpětné URL


Používá systém WordPress | Styl: Aeros 2.0 z TheBuckmaker.com