Barevná Olomouc

Zář
09
2013

Od středy do pátku bylo na Horním náměstí v Olomouci v rámci zahájení Dnů evropského dědictví instalováno speciální osvětlení radnice a sloupu Nejsvětější Trojice. V zásadě se dá říci, že se jednalo o velmi jednoduché barevné animace doprovázené hudbou, které se nepravidelně střídaly v rozmezí zhruba půl hodiny (poté se, nakolik jsem byl schopen posoudit, vše začalo opakovat od začátku). Ačkoliv se nejednalo o zdaleka tak efektní podívanou, jakou bývají projekce videomappingu, které se v Olomouci už také několikrát konaly (a letos nás čekají za dva týdny), přesto to myslím stálo za podívání.

Já se na náměstí vypravil ve čtvrtek večer a pořídil jak nějaké fotografie, tak (především) videozáznamy. Drobný videosestřih je k dispozici zde (hudební doprovod přímo na místě byl poněkud odlišný, ale z pochopitelných důvodů nebyl jeho záznam použitelný):

Obecně byl trochu problém, odkud vůbec vše zabírat, protože velkou část náměstí zabíralo pódium, které se zde právě budovalo (a neustálé řinčení nejrůznějších lešení tak poklidnou atmosféru okamžiku poněkud kazilo), zahrádky okolních restaurací a také prostor „silnice“, kde je sice provoz velice omezený, ale přesto tu co chvíli projede nějaký taxík a postavit se mu na pár minut se stativem do cesty by asi nebylo nejmoudřejší. A těch pár míst, která zbývala, bohužel ještě obvykle hyzdily kovové zábrany, bránící přihlížejícím ke vstupu do prostor, které byly po dobu instalace dočasně znepřístupněny. Bylo tedy třeba opravdu hodně improvizovat a snažit se vytěžit co nejvíce z poměrně mála.

Kromě toho jsem, jak už bylo zmíněno, pořídil nějaké fotografie. Měl jsem ale bohužel nějaký slabší den, takže nejsou tak úplně podle mých představ, a navíc se jedná o něco, co se fotografuje obecně velice obtížně – dynamický rozsah setmělého náměstí a zářících domů je bohužel poměrně značný. Galerii každopádně najdete zde.

1 člověku se článek líbí.

Napsal(a) dne 9. 9. 2013 v 00:13
Kategorie: Fotografie,Osobní

Žádné komentáře »

RSS komentářů k tomuto příspěvku. Zpětné URL


Napište komentář

Používá systém WordPress | Styl: Aeros 2.0 z TheBuckmaker.com