Android

CaSense ROM – ROM pro Magic 32A s oficiálním Sense UI a mým kernelem

Thread na XDA

Tahle ROM původně vznikla jako modifikace MyHero 2.0.2 ROM, kterou jsem si vytvářel pro vlastní potřeby, ale poté, co jsem nad ní strávil takřka dva dny, abych ji zprovoznil, se vyvinula v něco, co jsem schopen vypustit veřejně, aniž bych měl pocit, že jenom „kradu“ cizí práci.

Jde o (přinejmenším prozatím) víceméně nemodifikovanou 32A ROM se Sense UI a několika menšími změnami. Některé z úprav v původní ROM jsem vrátil zpátky, aby se jednalo o ROM, která je pokud možno co nejblíže původní taiwanské Sense UI ROM (což řada lidí, pokud vím, sháněla). Rozhodně ji v budoucnu hodlám trochu upravovat, protože zatím není taková, jakou bych si ji docela představoval, ale prozatím poslouží.

Několik poděkování lidem z XDA:

Velké díky patří ID redglasses za vytvoření a stálé zlepšování jeho skvělé MyHero ROM, hotweissovi za totéž v případě HoFo ROM a ID eugene373 za to, že použil můj portovací kernel balíček ve své Magic 3G UnI ROM, čímž mi na oplátku usnadnil jeho použití v této ROM.

Zvláštní díky Cyanogenovi za vytvoření a sdílení zdrojového kódu svého kernelu a ID TigerTael za vytvoření kernel patche s offsety pro Magic 32A.

Stejně tak díky ID Amon_RA, hotweiss, eViL D:, maxisma, Radix999, bcrook, Qteknology a spoustě dalších a samozřejmě i XDA jako takovému.

v1.1.1
– Apply on top of v1.1 without wiping
– Misc. minor maintenance
– Linux swap (swappiness 30) now enabled by default if your third partition ( /dev/block/mmcblk0p3 ) on SD card is type linux-swap. I don’t recommend using swap partition larger than 64MB.
– Added UserConf Editor 0.2 app by AndroidAppCritic for easier editing of user.conf file. Please note that user.conf is located at /system/bin/user.conf in this ROM, not at the default location this app expects it.
– Added some notification sounds and ringtones
– All notification sounds and ringtones converted to Ogg for better ring/notification response. After applying this update and rebooting, please verify ALL your ringtone/notification settings! That’s the price of no-wipe update.
– Trackball glow notification (hopefully) finally works now.

v1.1
– Defaulting to kernel 2.6.27 from HTC sources now because of bluetooth issues with other kernels. Hopefully, this is just temporary, because it’s slower. You can choose different kernel though, see below for explanation.
– Full Chinese support included in the main ROM this time – both localization and text input.
– Bluetooth should be working fine this time with the default kernel (both A2DP and HSP).
– A2SD disabled – there should be no more problems during first startup if you have ext2/3 partition. Ext2/3 support is still available in all the kernels, ext4 is supported only with 2.6.29 kernel.
– Alternative kernel packages will be available later (including logcat enabled kernels)
– Changes in the APN list. If it does not work for you, provide me the correct APN settings so I can change it.
– Removed Learn More (does anybody need it?)
– Spare Parts working now
– Added Blur animations

Known issues:
– Duplicated entries under ringtones/notification sounds.

v1.0
– Kernel z Cyanogenova zdrojového kódu s BFS304 a vlastní konfigurací (nový Case kernel v1.3)
– Root konečně funguje! To znamená, že snad funguje i všechno další, co potřebuje root (wifi tethering apod.)
– LEDky, GPS, multitouch, T9 fungují bez problémů, nakolik můžu posoudit
– Chráněné aplikace by měly jít z Marketu instalovat bez problémů
– Podpora EU jazyků včetně češtiny
– Seznam APN pro automatickou konfiguraci APN během prvního startu. Samozřejmě doplněný o Vodafone CZ ;)
– Kvůli vyšší rychlosti je v kernelu deaktivované log zařízení. Pokud by ho někdo výslovně potřeboval, můžu poskytnout verzi s aktivovaným.
– ROM je připravena pro compcache/swap. Obojí je ve výchozí konfiguraci vypnuté, ale lze snadno aktivovat změnou /system/bin/user.conf. Osobně zastávám názor, že i na 32A potřebuje Sense UI nějakou formu swapu, aby fungovalo dostatečně použitelně. Možná máte jiné zkušenosti. Měla by být připravena i na App2SD, ale netestoval jsem to – App2SD nepoužívám, protože podle mě 32A jenom zpomaluje.
– Odstranil jsem některé aplikace, které rozhodně nepoužívám:: AK Notepad, Stocks+widget, Footprints+widget, Plurk+widget, KKBOX, HTC_CIME, HTC Sync. Budou dostupné jako addon.
– Přidal jsem několik aplikací: Superuser permissions (pochopitelně), Market Enabler, Spare Parts, More locale, Wireless Tether. Až na Superuser by měly být odinstalovatelné.
– Obvyklé shell scripty jsou k dispozici (rwsystem etc.)
– Bluetooth možná funguje, možná ne. Je mi líto, ale nemám příliš možností to spolehlivě otestovat. Dejte mi vědět.

Downloads:
CaSense 1.1.1 no-wipe update (MD5: ca4e772a33e23188aa9eba2c15f4f4b3)
CaSense 1.1 (MD5: ae68d79ba93f8844f61067838b85de92)
CaSense 1.0 (MD5: 83f6024558f3535caf9e069ae5a434b8)
CaSense add-on for v1.1 (MD5: 6ee7dae1dff0050ec51b12e5756d0dd6) Contains AK Notepad, Stocks+widget, Footprints+widgets, Plurk+widget, KKBOX, Learn More, HTC Sync.
Add-on for v1.0 – CaSense add-on for v1.0
Add-on contains all the apps and widgets removed from the main ROM. Install from recovery after you install the main ROM. Do not wipe before flashing! Or just extract the file and push the apps to /data/app_s manually.

Kernel packages for v1.1.x – explanation in the second post
2.6.27, 2.6.27 log
2.6.27 BFS, 2.6.27 BFS log
2.6.29 BFS, 2.6.29 BFS log

Nov 5th note – Sorry, from now on the links are Rapidshare only. My ISP was VERY unhappy with the amount of traffic this was generating (and that’s an understatement…)
Nov 6th note – Links working again (Rapidshare only, see previous note).

Kernel packages explained:

Apply the kernel package of your choice AFTER you’ve flashed the main ROM. No wipe! If you want to use the first, plain 2.6.27 kernel, you just need to flash the main ROM, it’s already included in it.

2.6.27 – default kernel included in v1.1. Compiled using the official HTC sources. This package is provided so that you can get back to default kernel without flashing the full ROM if you’ve tried some other kernel package. Contains backported squashfs 4.0, loadable modules include compcache 0.5.4, CIFS support, IPv6 and quite a few other options. No BFS. Full (A2DP/HSP) bluetooth support with v1.1 ROM. Slowest of the three, but pretty much full-featured and stable (hopefully).
2.6.27BFS – Compiled using the official HTC sources. This kernel is pretty much identical to the first one, but contains backported BFS304. That means it’s a little faster than the first one (YMMV), however, as BFS304 was never meant to be used with 2.6.27, it’s also somehow unstable. The critical moment, as it seems, is during the „unlocking SIM card“ phase on the first boot, especially if you’ve flashed the main ROM, addon package and kernel package in one go without rebooting. So, applying this kernel package over ROM that is already configured seems much safer right now. But as I’ve said – it’s considered unstable, so bear that in mind. Full (A2DP/HSP) bluetooth support with v1.1 ROM. Most unstable of the three.
2.6.29BFS – Compiled using Cyanogen sources. This kernel is without a doubt the fastest of the three, however, as of right now, it doesn’t support bluetooth. AT ALL. If you try to enable bluetooth with this kernel, it’ll just say „turning on“ forever and never finish. So, before applying this kernel package, make sure you’ve got bluetooth disabled (if you want to flash this kernel after the main ROM in one go, it’s OK, bluetooth is off by default). This kernel is recommended for those that don’t need bluetooth. Most advanced and fastest of the three.
log alternatives – They’re the same as the plain kernels except with logcat enabled for debugging purposes, which means they’re also a bit slower than the plain kernel.

4 lidem se článek líbí.

 1,853 total views,  1 views today

Napsal(a) dne 25. 10. 2009 v 03:09 v kategorii: |

9 Comments »

 • Venca napsal:

  Ahoj, zkoušel tuto tvou ROM, ale narazil jsem na problém. Nahraji ROM, spustím telefon, objeví se animace, poté logo HTC, jednou problikne, kdy se objeví stavový řádek, po chvíli hláška force close zpráv a google map, pak stále logo HTC, nějakou dobu jsem to nechal, ale nic se nedělo. Mám pořáda čekat nebo je u mě nějaký problém? Vím, že se už něco řeší na XDA, ale já vůbec nejsem angličtinář, možná tak němčina, ale z té už si asi taky pamatuju prd.

 • Venca napsal:

  Tak jsem na XDA vyčetl něco o kartě. Vyndal jsem jí tedy a telefon naběhl. Nyní testuji. Zatím supr.

 • Case napsal:

  Příští update snad bude problémy s kartou řešit.

 • Vlasta napsal:

  Ahoj,hrozně moc bych chtěl aplikaci GeoStar do synovo androidu. Určitě by mu hra pomohla do školy. Bohužel na Marketu není, jelikož je placená. Zjistil jsem, že jsi dělal překlad. Myslíš, že je hodně drzé tě o tuto aplikaci takto požádat ? ;-)

 • Case napsal:

  To docela je, warezákem se opravdu stát nehodlám, tím spíš ne u aplikace, se kterou jsem nějak pomáhal (i když z toho nic nemám). Nicméně GeoStar má dvě verze – jednu placenou a jednu zdarma (GeoStar Lite). Verze zdarma má nějaká omezení, ale měla by být na Marketu normálně k nalezení. U mě rozhodně byla.

 • Elischka napsal:

  Já jsem ji ale taky na Marketu nenašla. Že by rozlišení?

 • Case napsal:

  To je samozřejmě otázka, co má Vlasta za mobil.

 • Vlasta napsal:

  Mám HTC Wildfire. Rozlišení qvga …

 • Elischka napsal:

  Jo, tak to mám taky.

RSS komentářů k tomuto příspěvku. Zpětné URL


Napište komentář

Používá systém WordPress | Styl: Aeros 2.0 z TheBuckmaker.com