Guilty pleasure

Lis
21
2008

Před nedávnem se mě někdo v seriálovém klubu na Lopuchu po jedné mé poznámce ptal, proč koukám na Smallville, už několik sezón naprosto tragický seriál o „mladém“ Supermanovi, respektive tedy Clarku Kentovi (ovšem bez brýlí, přestože se už teď zná se všemi lidmi, kteří se v budoucnu mají znát se Supermanem). Tak třeba právě kvůli dílům, jako byl včerejší 8×10. Na začátku zcela na férovku vykradený Cloverfield a po čtyřiceti minutách naprosto nesmyslných emo keců a činů (Lois a Clark jsou po čtyřech letech ignorování a posmívání se jeden druhému do sebe najednou od začátku sezóny zničehonic bezdůvodně děsně zamilovaní) chlápek v legrační gumové kombinéze s čudlíkama (takže silně připomíná takové ty masážní akupresurní ježky), pobíhající za takřka naprosté tmy se šíleným mručením „mró, mró“ místností a máchající rukama (= Doomsday ala Smallville), zatímco od něj odskakují herci ve snaze napodobit úder děsně silným stvořením. A Clark ho svým rentgenovým pohledem vůbec nevidí přicházet (přestože asi pět minut předem stojí a dramaticky s ostatními sleduje dusáním přicházejícího Doomsdaye se otřásající hladinu punče v misce), ale dokonce jakožto osoba se superrychlostí není schopen ani zareagovat dřív než asi po pěti minutách masakru (protože vyděšeně sleduje dění kolem něj) a následně je jednou ranou Doomsdaye příhodně uklizen k hroudě kryptonitu, u které se procítěně svíjí v křečích, dokud není po všem :))) (píšu to pro jistotu bíle, kdyby se snad našel někdo, kdo by mi pak vyčítal, že jsem mu prozradil děsně šokující pointu, kterou už tedy víme od začátku sezóny).

PROTO se na Smallville vyplatí koukat! Škoda, že teď bude dva měsíce pauza ;)

A samozřejmě, dalším důvodem jsou taky výtečné recenze Neala Baileyho, který jakožto profesionální spisovatel obvykle nenechá na žádné epizodě nit suchou, a to naprosto specifickým stylem.

Dost sranda je mimochodem IMHO taky to, že ačkoliv fanoušci dost žadoní, ať už Clarka proboha autoři Smallville v jeho asi pětadvaceti letech naučí létat a navléknou ho konečně do kostýmu, tak oni to udělat nemůžou, i kdyby sebevíc chtěli, protože prostě nemají na postavu Supermana licencována kompletní práva :)))) Takže pokud by se točilo Smallville ještě deset let, tak je v něm zkrátka Clark navěky odsouzen k věčnému pobíhání v červené bundě a modrém tričku, aniž by se odlepil od země jinak než krátkým skokem, a posléze se mu mohly další (létající) postavy z Kryptonu pošklebovat stylem „nojo, ženy dospívají dřív, to chce čas“ :))

BTW s tím vykradením Cloverfieldu – ono je vůbec hrozně zábavné sledovat, jak tyhlety brakové seriály typu Smallville nebo SG: Atlantis bezostyšně vykrádají, co se dá :)

Buďte první, komu se článek líbí.

Napsal(a) dne 21. 11. 2008 v 20:02
Kategorie: Film, televize a hudba

5 Comments »

 • captainn napsal:

  Cywe, SG dobře bylo. :)

 • scr00chy napsal:

  Smallville byl pekelnej odjakživa. Někdy víc někdy míň. Poslední sezóna je podle mě pekelná relativně málo. Já osobně na to koukám z jakési nostalgie, jelikož to byl jeden z prvních seriálů, na které jsem začal systematicky koukat. A i když to tvůrci nezamýšleli, člověk se pobaví :)

 • Case napsal:

  IMHO první sezóna, možná druhá, byly docela slušné, měly solidní rozpočty, byly originální a tak. Aktuální osmá sezóna je pravda lepší než sedmá, která byla IMHO peklo na kolečkách, ale má zase ten problém, že kolísá z jednoho extrému do druhého, takže jsou ty blbosti víc vidět :) A ano, nostalgie v tom určitě hraje svou roli, plus jakési nutkání to dokoukat, když už na to koukám tak dlouho.

 • scr00chy napsal:

  Nevím teda, co bylo na první řadě originálního. Každej díl Clark zneškodnil další meteor freak a to bylo všechno. Jo a strašně se snažil získat Lanu vlastně, ale bohužel měla náhrdelník s kryptonitem, tak to nešlo :D Bože, jak mě ten seriál vůbec mohl zaujmout? Laťka musela být hodně nízko… Nejhorší byla stejně čtvrtá řada s těma čarodějkama, kung-fu Lanou a Jane Seymour. Epic fail :))

 • Case napsal:

  Originální možná pravda není úplně vhodný termín. Ano, schéma to mělo v zásadě prosté, ale to má každý druhý seriál, tím spíš epizodní. Ale bylo to tehdy zkrátka dobře napsané a natočené. Což časem vymizelo.

RSS komentářů k tomuto příspěvku. Zpětné URL


Napište komentář

Používá systém WordPress | Styl: Aeros 2.0 z TheBuckmaker.com