Feedy Picasa Webu a upload z Androidu

Srp
29
2009

Jedním z problémů, které s Picasa Webem mám, je jeho neschopnost poskytnout spolehlivě funkční RSS feed „posledních uploadů“. Defaultní řazení v případě feedu s fotkami, seřazenými podle data uploadu, bylo z jakéhosi důvodu od nejstarších, takže prokousat se tím feedem k novým fotkám bylo takřka nemožné. Navíc ve feedu nezřídka řada fotek nebo obrázků chyběla. Na otočení pořadí fotek ve feedu existovala pochybná berlička, využívající víceméně chyby v API, ale ani ta neřešila zmíněné chybějící fotografie. Některé fotky ve feedu prostě nebyly, tečka.
Minulý týden došlo (asi po roce od nahlášení problému) k opravě řazení, takže je už teď v zásadě photo-based feed použitelný i jako feed „posledních uploadů“. S jedním háčkem – pořád se v něm některé fotografie neobjevují. Nicméně proto, že se kolem onoho bugreportu začalo něco dít a byli přítomni přímo programátoři z Google, se mi podařilo na tuhle „drobnost“ upozornit a dokonce jsem se dozvěděl i důvod. Je sice dle mého názoru bizarní, ale problém vysvětluje – pro to, aby se obrázek, uploadovaný na Picasa Web, objevil v některém z feedů, musí obsahovat EXIF. Pokud na Picasa Web nahrajete obrázek bez EXIFu, ve feedech se prostě neobjeví. Nechápu logiku takového rozhodnutí, ale zdá se, že to v Google nepovažují za chybu, ale za vlastnost, a že tudíž náprava není příliš reálná. Ale uvidíme.

Celá věc má ale ještě jeden „vtipný“ háček – standardní aplikace Gallery, která je v Android telefonech, při jakékoliv manipulaci s právě pořízenou fotkou (včetně prostého ořezu) z této odstraní veškerá EXIF data, takže pokud ji následně uploadujete na Picasa Web, tak se vám tato ve feedech neobjeví. Zmínil jsem to v bugreportech pro Android, tak uvidíme (osobně nevidím jediný smysluplný důvod pro to, aby Gallery EXIF takhle nesmyslně odstraňovala a považuji to za dost zásadní bug).

Buďte první, komu se článek líbí.

Napsal(a) dne 29. 8. 2009 v 18:22
Kategorie: Android,HW, SW a podobná verbež

Žádné komentáře »

RSS komentářů k tomuto příspěvku. Zpětné URL


Napište komentář

Používá systém WordPress | Styl: Aeros 2.0 z TheBuckmaker.com