Zase jednou o ICQ

Pro
18
2008

Z jednoho nejmenovaného diskusního serveru a diskuse o updatu ICQ na 6.5:

X: V sobotu mně to kontroloval i synovec a nenašel tam nic, co by to mělo způsobit, no naštěstí mi bylo poraděno stáhnutí čistě ICQ 6 bez té aktualizace 6.5 a ta mi zatím šlape. Já nejsem odborník přes PC ani internet, jsem jen uživatelka, která tyhle systémy používá i pracovně ke komunikaci, takže je pro mne důležité, aby šlapaly a je mi celkem jedno, zda to je Miranda, QIP či ICQ.

Y: Pokud ovšem ICQ používáš i pracovně, tak ho používáš v rozporu s podmínkami této služby.

X: No je to komunikační program a já ho ke komunikaci používám – asi tak.

Y: To na věci nic nemění. Podobně bys mohla sníst v kramě rohlík a tvrdit, ze je to výrobek určený ke konzumaci a Ty ho ke konzumaci používáš. Asi tak.

X: V tom případě jíme v krámu zadarmo rohlíky všichni, neboť Ty ji také používáš ke komunikaci a neplatíš za ni – nebo snad ano?

Z: Pokud používáš ICQ pro komerční účely, porušuješ licenční ujednání. I „bezplatný“ software (ty uvozovky jsou zde proto, že jsme podle ujednání povinni sledovat reklamu) může mít podmínky užívání.

Y: Z čeho usuzuješ, že já používám ICQ? Z čeho usuzuješ, ze používám-li to vůbec, používám to k pracovním účelům?

X: Když má někdo nastudované něčí podmínky, tak nejspíše to, co má nastudováno používá, či používal, nebo je snad Tvůj koníček studovat podmínky všeho, co internet poskytuje?
A mimo jiné jelikož jsem se ve škole učila povinně jazyk ruský – tak mi tohle opravdu ušlo – angličtinu neovládám a podmínky psáné anglicky jsem opravdu nestudovala…a pořád ICQ beru jako komunikační nástroj, který mi poskytuje internet, za který, jako uživatelka platím a komunikovat zde snad můžu s kým a jak chci – tohle mě poskytovatel nezakazuje a že si přes ICQ domluvím schůzku tak to, jako trestný čin nevidím..a pokud Ty ano, tak si mě klidně udej, já mám svědomí čisté.

A jeden bonus od téhož autora:

X: Tohle mě napsala Miranda, jak měla ten výpadek – proto jsem instalovala to ICQ 6.5 – naštěstí už mi běží opět Miranda i když jak s kým – někdo může používat didaktiku, stejně jako já, ale jsou kontakty, které didaktiku používat nemohou, neboť to po nich nepřečtu.

Inu, i s takovými lidmi musíme pracovat…
Mimochodem, nechci jmenovat, ale někteří zúčastnění by didaktiku mohli začít používat, kdo to má po nich přepisovat ;)

Buďte první, komu se článek líbí.

Napsal(a) dne 18. 12. 2008 v 23:12
Kategorie: HW, SW a podobná verbež,Jiné hlubokomyslnosti a plky

6 Comments »

RSS komentářů k tomuto příspěvku. Zpětné URL


Napište komentář

Používá systém WordPress | Styl: Aeros 2.0 z TheBuckmaker.com